آیین نامه اخلاق حرفه ای

ن والقلم و ما یسطرون رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی): بچه‌ى شما در آغوش شما، در مدرسه‌ى شما، در کتابخانه‌ى کانون و جلوِ روى شماست و شما براى او فکرهایى، آینده‌اى و امیدوارى‌اى دارید. ناگهان ملاحظه مى‌کنید دسترسى یک نفر که حداقل بیگانه است – شما با این بچه خویشاوندید، شما معلّمش، پدرش، یا مربّیش هستید؛ لیکن او بیگانه و بى‌علاقه به سرنوشت این بچه است – به این بچه، از راه همین کالاهاى فرهنگىِ متداول و رسانه‌هاى گوناگون خبرى و فرهنگى، بیشتر از شماست! این، جاى نگرانى است و امروز این وجود دارد؛ چه من و شما بخواهیم، چه نخواهیم. نتیجه چیست؟ این است که ما باید گردشِ کار را تُندتر کنیم. ما باید بیشتر تلاش کنیم و مى‌توانیم. من اعتقاد دارم ما مى‌توانیم بهتر، عینى‌تر، دقیقتر و سریعتر کار کنیم و نگذاریم. ما جوانان خودمان را تربیت کنیم.

جامعه ای به طرف توسعه حرکت می کند که مردم آن از قوه ی عقلی بیشتر استفاده کنند لذا کلیدی ترین عنصر در توسعه جامعه  آموزش است. آموزش مردم تا از فرهنگ و مهارت های گوناگون بهره مند شوند.

طبیعی است که تربیت موفق نسل آینده ضامن موفقیت و بهروزی ایران اسلامی در آینده خواهد بود. پایگاه خبری کودک پرس به منظور ادای تکلیف پا به این عرصه گذاشته و این پایگاه ضمن برخورداری از فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی، در راستای تحقق آینده ای موفق برای ایران اسلامی تلاش خواهد کرد. تحریریه پایگاه خبری کودک پرس، اعم از مدیر مسئول، نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان، دبیران و ….، مجموعه معیارهای اخلاقی حرفه‌ای را با توجه به استانداردهای ‌این حرفه، به عنوان اصول اخلاقی خود دانسته و به آن پایبند خواهند بود. لذا در راستای رسالت خبررسانی خود، آیین نامه اخلاق حرفه‌ای رفتاری خود را جهت اطلاع کاربران برمبنای اصول زیر اعلام می‌نماید:

 

فعالیت بر مبنای دین اسلام، معتقدات مذهبي

اصل دانستن قانون اساسی، قانون مطبوعات و قوانین موضوعه كشور.

رعایت حیثیت، آبرو، حریم خصوصی همه آحاد جامعه و مخاطبان

فعالیت بر اساس ویژگی های ملی و قومی،  تکریم و احترام به همه اقوام، مذاهب، خرده‌فرهنگ‌ها، آداب و سنت‌ها

رعایت اخلاق حسنه و عفت عمومي

حفظ قوانین و آئین‌نامه‌های حرفه‌ای

رعایت اخلاق حرفه ای، عدم سرقت ادبی، رعایت حقوق مولف

احترام ورزیدن به اصول اخلاقی مورد احترام جامعه

مقابله با پدیده خودسانسوری و اعتقاد به پویایی جامعه در سایه انتشار اخبار در رسانه ها

تشویق فرهنگ تعامل، گفت‌وگو، نقد و نقدپذیری

اعتقاد به مسئولیت اجتماعی خبررسانی، مسوولیت پذیری. اندیشیدن  به منافع جامعه و پرهیز از منفعت طلبی شخصی.