بیش از 870 بسته سبد غذایی در استان ایلام توزیع شد

طرح دریافت تغذیه رایگان با هدف شناسایی وحمایت از خانواده های کم در آمد که کودکان مبتلا به سوء تغذیه هرساله با همکاری شبکه بهداشت ودرمان در این شهرستان اجرا می شود .
به گزارش کودک پرس، مدیر کمیته امداد دره شهر گفت: بیش از ۸۷۰ بسته سبد غذایی در بین کودکان زیر پنج سال مددجوی این شهرستان توزیع شد.

“وحید نظرپور” مدیر کمیته امداد دره شهر، گفت: این میزان سبد غذایی به ارزش ۲۵۷ میلیون ریال  بین ۳۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه در این شهرستان توزیع شده است.

 

وی اظهار کرد: توزیع این تعداد سبد غذایی پروتئینی شامل برنج ، نخود ، پنیر، ماکارانی، عدس، شیر، روغن، مغز گردو، مغز بادام، پسته، تن ماهی و حلواشکری  با هدف بهبود وضعیت جسمانی کودکان جامعه هدف صورت گرفت.

 

نظر پور افزود: طرح دریافت تغذیه رایگان با هدف شناسایی وحمایت از خانواده های کم در آمد که کودکان مبتلا به سوء تغذیه هرساله با همکاری شبکه بهداشت ودرمان در این شهرستان اجرا می شود .

 

وی تصریح کرد: متاسفانه وجود فقر وسوء تغذیه در کنار هم یک زنجیر و سیکل معیوبی را ایجاد می کنند که همدیگر را تقویت کرده وسبب بدتر شدن وضعیت جامعه در تمامی ابعاد می شود .

 

نظرپور یادآورشد: کودکان زیر پنج سال که از نظر وزن، قد و تغذیه دچار مشکل هستند و از منحنی رشد مناسبی برخوردار نبوده با معرفی مراکز بهداشتی و درمانی به این نهاد از خدمات کمیته امداد بهره‌مند شده اند.

 

مدیر کمیته امداد دره شهر خاطرنشان کرد: کمک به محرومان و نیازمندان جامعه به عنوان یک وظیفه مهم اجتماعی قلمداد می شود که همگان باید با همدلی ، هم فکری و همیاری نسبت به این امر مهم توجهی ویژه داشته باشند.

 

 

منبع: دانا