مرگ 2 کودک در سایه اهمال بیمارستان های بحرین

افتتاح پروژه احداث مرکز آموزشی و درمانی ملک حمد در اسلام‌آباد در حالی است که 2 کودک بحرینی بر اثر کوتاهی کادر پزشکی و عدم رسیدگی به وضعیت آنها در بیمارستان‌های این کشور جان خود را از دست داده‌اند که این موضوع بازتاب زیادی در رسانه‌های بحرین داشته است.

به گزارش کودک پرس، رئیس گارد ملی بحرین که به پاکستان سفر کرده است پروژه احداث دانشگاه پرستاری و علوم پزشکی ملک حمد در اسلام‌آباد را حمایت مالی شاه بحرین افتتاح کرد و همزمان دو کودک بحرینی به دلیل اهمال در بیمارستان‌های بحرین جان باختند.

«محمد عیسی آل خلیفه» در اقدامی که گفته می‌شود در راستای تلاش بحرین برای ترمیم چهره بدنام خود در جامعه جهانی است، پروژه احداث مرکز پرستاری و علوم پزشکی ملک حمد را افتتاح کرد.

افتتاح پروژه احداث مرکز آموزشی و درمانی ملک حمد در اسلام‌آباد در حالی است که ۲ کودک بحرینی بر اثر کوتاهی کادر پزشکی و عدم رسیدگی به وضعیت آنها در بیمارستان‌های این کشور جان خود را از دست داده‌اند که این موضوع بازتاب زیادی در رسانه‌های بحرین داشته است.

مجتمع پزشکی السلمانیه، بنا به گزارش پایگاه اللؤلؤه، شاهد مرگر لیلی خمیس کودک چهارساله بود که پس از انتظار طولانی‌مدت در سالن این مرکز جهت معاینه پزشکی، جان خود را از دست داد.

از سوی دیگر «احمد بدر مدن» شهروند بحرینی شکوائیه‌ای علیه وزارت بهداشت ارائه و آن را به کوتاهی در تشخیص بیماری فرزندش یوسف که به مرگ وی منجر شده است، متهم کرد.

مرگ این دو کودک و همزمان آن با افتتاح پروژه احداث مرکز آموزشی و درمانی در اسلام‌آباد این سوال را برای مردم بحرین مطرح کرده است که دولت چه زمانی به وضعیت بهداشت و پزشکی کشور رسیدگی خواهد کرد؟

 

 

منبع: فردا