دستگیری ۷۴ نوجوانِ اراذل و اوباش و تحویل به والدینشان

رییس پلیس پایتخت گفت: ۱۹۸ اراذل و اوباش دستگیر شدند که از این تعداد ۷۴ نفر نوجوان بودند و تحویل خانواده شدند.

به گزارش کودک پرس ، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در حاشیه طرح دستگیری اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۲۴ ساعت طی ۱۱۸ مرحله ماموریت ۱۹۸ اراذل و اوباش دستگیر شدند که از این تعداد ۷۴ نفر نوجوان بودند و تحویل خانواده شدند.

وی در خصوص فیلم‌منتشر شده در فصای مجازی درباره درگیری ماموران گشت ارشاد گفت: در این خصوص از چهارنفری که در فیلم‌ هستند دونفر محجبه و دونفر دیگر بد حجاب بودند که پس از تذکر شروع به فحاشی کردند.

رییس پلیس تهران بزرگ همچنین درباره موضع پلیس در این مورد گفت: ما با اقتدار از مامور خود دفاع خواهیم کرد و هیچگونه قصوری از طرف مامور ما صورت نگرفته‌است. مامور ارشاد انگشتش و در گچ است.

وی با اشاره به دستگیری اراذل و اوباش در این طرح تصریح کرد:۱۹۸ نفر اراذل اوباش با جرایم مزاحمت نوامیس، زور گیری درگیری و تخریب اموال عمومی دستگیر شدند که ۳۰ نفر از اراذل و اوباش سطح یک و د‌و و دارای سوابق متعدد هستند که تحت کنترل پلیس بودند.

 

وی ادامه داد: این ۳۰‌نفر علی رغم تعهدات تمام قوانین را زیر پا گذاشتند و در درگیرهای دست جمعی و ضد امنیتی و انتظامی حضور داشتند و در این عملیات دستگیر شدند. ۸ قبضه سلاح کمری جدید که برای اقدامات ضد امنیتی است کشف وضبط شده است. ۵قبضه سلاح شکاری ، ۱۳۷ قبضه سلاح سرد همچنین ۱۶۷۸ الات قمار  و مقادیر زیادی مشروبات الکی‌ و ۲۰ هزار قلم داروهای تقلبی نیروزا کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد:  عملیات برقراری نظم و امنیت و برخورد با اراذل به طور مستمر در سال ۹۷ ادامه دارد و با اشراف اطلاعاتی و خبرهای مردمی این برخوردها ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: متاسفانه پس از دستگیری این افراد با گذارندن مدت کمی حبس آزاد می شوند و دوباره کار خود را انجام می دهند و برخی از اینها با راهنمایی و ارشاد کار خلاف را کنار گذاشته و اراذل باید بدانند تهران بزرگ جای اوباش گری نیست.

 

رییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به ۷۴ نوجوانی که در این طرح دستگیر و به خانواده هایشان تحویل داده شدند خاطرنشان کرد:  باید خانواده ها مواظب جوانان خود باشند چرا که برخی ها به دنبال آلوده کردن جوانان هستند همچنین از  مردم می خواهیم مواردی که در زمینه نا امنی و فعالیت اراذل و اوباش دارند در قالب تماس با ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

سردار رحیمی به سلسله عملیات‌های پلیس اشاره کرد و گفت: عملیات های پلیس در زمینه تمام جرایم بخصوص اراذل و اوباش کاهش پیدا کرده و وضعیت بهتر است در بخش با برخورد با اراذل اوباش و دیگر مجرمین حرکتی تهاجمی خواهیم داشت.

 

وی به صاحبان و مالکان قهوه خانه ها هشدار داد و گفت: صاحبان قهوه خانه ها بدانند در صورت حضور افراد بدنام و اراذل اوباش در قهوه خانه ها و در صورتی که به تذکرات پلیس توجه نکنند آنجا را پلمپ خواهیم کرد. شب گذشته ۱۸۹ مورد قهوه خانه اخطار قرار گرفتند و اکثر آن ها پلمب خواهند شد‌.

 

 

 

منبع: ایلنا