ملی پوشان نوجوان ۵ مدال را در دسته ۹۴ کیلوگرم صید کردند/ عسگری به نقره رسید، اسکندرزاده به برنز

عسگری و اسکندرزاده ملی‌پوشان رده سنی نوجوانان کشورمان به مدال‌های نقره و برنز وزنه‌برداری قهرمانی آسیا دست یافتند.

به گزارش کودک پرس ، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا و در هفتمین روز مسابقات که در اورگنج ازبکستان در حال برگزاری است؛ رقابت دسته ۹۴ کیلوگرم از ساعت ۱۵:۳۰ بعدازظهر برگزار شد. در گروه A این وزن امیررضا عسگری دون از تیم نوجوانان و رسول معتمدی سده از تیم جوانان به مصاف حریفان خود رفتند.

عسگری دون ملی‌پوش نوجوانان کشورمان، ابتدا وزنه ۱۳۵ کیلویی را مهار کرد. در مرتبه دوم وزنه ۱۳۹ کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد، اما در سومین مرتبه این وزنه را به نام خود ثبت کرد تا در حرکت یکضرب به مدال طلا برسد.

وی در حرکت دوضرب دو وزنه ۱۶۵ و ۱۷۲ کیلویی را مهار کرد و برای به دست آوردن مدال طلا نتوانست وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی را به نام خود ثبت کند و سرانجام با مجموع ۳۱۱ کیلوگرم و فقط با یک کیلوگرم اختلاف، نسبت به “مینگ” وزنه بردار تایپه، مدال طلای رده سنی نوجوانان را از دست داد.

 

همچنین “فضیل بیک” وزنه‌بردار نوجوان کشور میزبان که در حرکت یکضرب دسته ۹۴ کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کرده بود، در حرکت دوضرب سه بار پیاپی وزنه ۱۶۲ کیلوگرم را انداخت تا از دور مسابقه این وزن خارج شود.

بدین ترتیب پوریا اسکندرزاده وزنه‌بردار کشورمان که در گروه B در جایگاه نخست قرار گرفته بود، با ثبت وزنه‌های ۱۲۸ کیلوگرم در حرکت یکضرب، ۱۶۱ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۲۸۹ کیلوگرم به مدال برنز دوضرب و مجموع برسد.

 

رده بندی نهایی وزنه‌برداران دسته ۹۴ کیلوگرم رده سنی نوجوانان:

۱- مینگ (تایپه): حرکت یکضرب ۱۳۷ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۷۵ کیلوگرم و مجموع ۳۱۲ کیلوگرم (یک نقره یکضرب و ۲ طلای دوضرب و مجموع)
۲- امیررضا عسگری دون (ایران): حرکت یکضرب ۱۳۹ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۷۲ کیلوگرم و مجموع ۳۱۱ کیلوگرم (طلای یکضرب، ۲نقره دوضرب و مجموع)
۳- پوریا علی اسکندرزاده (ایران): حرکت یکضرب ۱۲۸ کیلوگرم، حرکت دوضرب ۱۶۱ کیلوگرم و مجموع ۲۸۹ کیلوگرم (۲ برنز دوضرب، مجموع و مقام چهارم یکضرب)

 

 

 

منبع: فارس