محفل انس با قرآن در چابهار برگزار شد

محفل انس با قرآن شب گذشته، ۹ اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از قاریان جوان و نوجوان چابهار در مسجد امام علی(علیه‌السلام) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش کودک پرس ، سکینه دارابی، مدیر مؤسسه قرآنی نورالهدی چابهار، در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان ‌و بلوچستان، گفت: محفل انس با قرآن شب گذشته، ۹ اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از قاریان جوان و نوجوان چابهار در مسجد امام علی(علیه‌السلام) این شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: این محفل معنوی با همکاری اداره ورزش و جوانان برگزار شد و در آن، قاریان علی‌اصغر رهدار و محمود سبزبان و همچنین قاری نوجوان علیرضا بیابانی به تلاوت آیاتی از کلام خدا پرداختند.

حجت‌الاسلام ابراهیم غلامی، مسئول نهاد رهبری در امور اهل سنت واحد چابهار در این محفل معنوی بیان کرد: قرآن یک معجزه بزرگ است، اما برای بهره‌مند شدن از این کتاب ارزشمند، شرط اول انس گرفتن با آن است.
وی ادامه داد: انس با قرآن یعنی آموختن قرآن، قرائت قرآن، فهم قرآن و در آخر عمل به قرآن؛ بنابراین هرگاه دیدیم که قرآن در رفتار ما تغییر ایجاد کرده است، نشان می‌دهد که با آن انس گرفته‌ایم.

مسئول نهاد رهبری در امور اهل سنت واحد چابهار همچنین بر اهمیت دوران جوانی تأکید کرد و افزود: پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند « پنج چیز را قبل از پنج چیز غنیمت بدانید. زندگى را قبل از مرگ، جوانى را قبل از پیرى، توانگرى را قبل از نادارى، سلامتى را قبل از بیمارى، فراغت و فرصت را قبل از گرفتارى».

 

 

 

منبع: ایکنا