رنج بی‌پایان زنان و کودکان آمریکایی از نقض حقوق بشر/ تعرض به بیش از یک میلیون زن در سال ۲۰۱۷

براساس اطلاعات منتشر شده توسط دفتر اطلاعات شورای دولتی کابینه چین، به نقل از مرکز تحقیقات «Pew»، در سال ۲۰۱۷ به بیش از یک میلیون زن آمریکایی تعرض شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی کودک پرس، براساس اطلاعات منتشر شده توسط دفتر اطلاعات شورای دولتی کابینه چین، به نقل از مرکز تحقیقات «Pew» زنان و کودکان آمریکا از تبعیض آشکار رنج می‌برند.

این گزارش حاکی از آن است که زنان آمریکایی با تبعیض آشکار و همچنین تهدید جدی آزار و اذیت جنسی و نقض حقوق بشر مواجه هستند.

براساس تحقیقات مؤسسه «Pew» مشکلات فقر، بهداشت و ایمنی کودکان در ایالات متحده نگران کننده است.

آمار و ارقامی که سال ۲۰۱۷ در پی شکل‌گیری یک کمپین به نام «من هم قربانی آزار جنسی هستم» ارائه شده است، نشان می‌دهد بیش از یک میلیون زن آمریکایی در سال ۲۰۱۷ قربانی تعرض جنسی شده‌اند.

 

آمار منتشر شده توسط اداره تحقیقات فدرال آمریکا نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۶، ۶۸ هزار و ۶۸ مورد جرایم فیزیکی علیه کودکان زیر ۱۰ سال، ۵۸۸ هزار و ۹۷ مورد در مورد کودکان بین ۱۱ تا ۱۵ سال و ۱۵۹ هزار و ۱۹۳ مورد برای جوانان بین ۱۶ تا ۲۰ ساله گزارش شده است و در بین تمامی این موارد ۸۳ هزار و ۶۱۱ مورد، موارد جرم جنسی بوده است.

همچنین گزارش منتشر شده نشان می‌دهد، افراد معلول در ایالات متحده قربانی خشونت دیگر افراد هستند و از رفتار آنها رنج می‌برند.

گزارش «پیو» حاکی از آن است که ۵۸ درصد زنان آمریکایی علاوه بر تمامی دردسرهایشان از تبعیض جنسیتی نیز رنج می‌برند.

 

مرکز تحقیقات «پیو» یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشینگتن دی. سی. است که به ارائه اطلاعات درباره مسائل، نگرش‌ها و روندهای شکل‌دهنده ایالات متحده و جهان می‌پردازد.

رئیس این سازمان از ژانویه ۲۰۱۳ الن موری، معاون مدیر سابق وال‌استریت ژورنال است که جایگزین اندرو کوهت گردید.

پروژه نگرش‌های جهانی پیو یک سری نظرسنجی‌ها و گزارش‌های افکار عمومی در سراسر دنیاست که هدف آن فهم نگرش‌های جهانی درباره موضوع‌های مختلف است.