هر هفته ۴ هزار تعرض جنسی در انگلیس/ هر ۲۰ دقیقه به یک کودک تجاوز می‌شود

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، خشونت جنسی در انگلیس شدیداً افزایش یافته است و جامعه انگلیس اکنون در شرایط بحران خشونت جنسی به سر می‌برد؛ زنان و کودکان در بی‌امنیتی تمام به سر می‌برند و دولت از حل مشکل تعرض عاجز است.

به گزارش کودک پرس ، تجاوز جنسی جنایتی است که این روزها به شدت در جهان افزایش یافته به گونه‌ای که در برخی کشورها به حد انفجار رسیده است.

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، خشونت جنسی در انگلیس شدیداً افزایش یافته است و جامعه انگلیس اکنون در شرایط بحران خشونت جنسی به سر می‌برد.

نرخ تعرض هر روز و هر روز در جامعه انگلیس افزایش پیدا می‌کند و بنیاد خانواده در این کشور هر روز ضعیف‌تر می‌شود.

تمام این اتفا‌قات در حالی رخ می‌دهد که کشور انگلیس نسبت به آمار تعرض در دیگر کشورها معترض است و آنها را ناقض حقوق بشر می‌داند.

در زیر به آمار وحشتناکی از تعرض در انگلیس اشاره می‌کنیم:‌

 

* هر هفته ۴ هزار تعرض جنسی در سال ۲۰۱۶

بر اساس داده‌های موجود، از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا پایان آن بیش از ۲۰۲ هزار و ۶۶۶ تعرض جنسی در انگلیس رخ داده است؛ به عبارت دیگر در هر هفته حدود ۴ هزار نفر مورد تعرض جنسی قرار گرفته‎‌اند.

 

* ۴۲ درصد قربانیان کودک و نوجوان بوده‌اند

طبق آمار و ارقام منتشر شده، بیش از ۴۲ درصد کسانی که مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، کودکان و نوجوانان هستند.

 

* افزایش ۵۵ درصدی شمار تعرض به زنان

در سال ۲۰۱۶، شمار دختران و زنان زیر ۲۵ سال که مورد آزار و خشونت جنسی قرار گرفته‌اند به نسبت سال ۲۰۱۵ با افزایش ۵۵ درصدی مواجه بوده است.

 

* تعداد زیاد قربانیان و ترس از شکایت

پلیس انگلیس با اعتراض به این موضوع که افرادی که مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند، از در جریان گذاشتن پلیس واهمه دارند، یادآور شد: «تنها ۱۵ درصد افرادی که در سال ۲۰۱۶ مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، به پلیس اطلاع داده‌اند».

 

* خشونت جنسی برای یک پنجم دختران زیر ۱۶ سال

طبق آمار که در گزارش بررسی اجمالی تخلفات جنسی در انگلیس و ولز توسط وزارت دادگستری در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، حدود ۸۵۰۰۰ تجاوز جنسی در این سال صورت گرفته بود که ۷۳۰۰۰ تجاوز به زنان و دختران و ۱۲ هزار تجاوز به مردان شده بود.

آمارها نشان می‌دهد که از هر ۵ زن انگلیسی یک زن خشونت جنسی را قبل از ۱۶ سالگی تجربه کرده است.

 

* نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله قربانی خشونت جنسی

به گزارش «NSPCC» در بین دختران و پسران با رنج سنی بین ۱۳ تا ۱۸ سال در انگلیس و ولز، یک سوم دختران و ۱۶ درصد پسران مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند و همچنین ۲۵۰ هزار دختر نوجوان حداقل یک بار مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته است.

 

* هر ۲۰ دقیقه یک تجاوز به کودک

روزنامه «گاردین»نوشته است: هر ۲۰ دقیقه یک کودک در انگلیس مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد؛ تنها در سال گذشته روزانه بیش از ۶۰ مورد تجاوز جنسی به کودکان به پلیس این کشور گزارش شده و مواردی که به پلیس گزارش نشده احتمالا رقم بزرگتری را در بر می‌گیرد.

این اطلاعات از مرکز جامعه ملی جلوگیری از بدرفتاری با کودکان (NSPCC) دریافت شده و برگرفته از اطلاعات تمام ۴۳ پایگاه نیروهای پلیس در انگلیس و ولز است.

 

* پلیس انگلیس مبهوت از آمار تعرض

سخنگوی پلیس انگلیس بعد از انتشار جدیدترین آمار تجاوز جنسی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: «ما واقعا دلیل این میزان از افزایش جرایم جنسی را نمی‌دانیم».

 

* افزایش آزار جنسی در مدارس

طبق گزارش پلیس انگلیس، آمار آزار و اذیت جنسی در مدرسه از ۳۸۶ مورد در سال ۲۰۱۴ به ۹۲۲ مورد در اواخر سال ۲۰۱۶ و اوایل سال ۲۰۱۷ رسیده که در ۲۲۵ مورد، تعرض رخ داده است.

 

* آمار عجیب از تعرض جنسی به کودکان زیر ۱۰ سال

از ماه مارس ۲۰۱۳، هزار و ۸۵۲ گزارش آزار و اذیت جنسی که تنها مربوط به کودکان زیر ۱۰ سال می‌شود به پلیس داده شده است که در بین این تعداد، کوچک‌ترین کودکی که دوستش را شدیدا مورد آزار جنسی قرار داده بود، یک پسر ۴ ساله بوده که دوست ۵ ساله‌اش را اذیت کرده است.

پلیس انگلیس باور دارد، بنیان خانواده‌های انگلیسی در حال فروپاشی است؛ افزایش استعمال مواد مخدر و الکل در بین والدین انگلیسی و تماشای فیلم‌هایی با محتوای نامناسب موجب شده تا هر روز آمار اعتیاد، خودکشی و تعرض در این کشور افزایش یابد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش انگلیس می‌گوید: «‌مدارس باید امن‌ترین مکان ممکن برای دانش‌آموزان باشد؛ حتی تهدید به آزار و اذیت جرم است و باید به اطلاع پلیس برسد؛ وظیفه مسؤلین مدارس و پلیس این است که از تمام دانش‌آموزان مراقبت کنند و از نگرانی‌های آنها درباره این مسائل آگاه باشند».

 

«جان برون» مدیر بخش پیشگیری از سواستفاده جنسی از کودکان موسسه «NSPCC« می‌گوید: «دولت و جامعه باید تمام تلاش خود را برای حمایت از کودکان انجام دهد و تلاش کند تا با درمان آن‌ها به بازسازی زندگی این کودکان پس از این حملات، کمک کند».

 

 

 

 

منبع: فارس