عنوان اولی و سومی نمایندگان ایران در گروه B دسته ۶۹ کیلوگرم

«مهدی خلجی» و «عباس فخر زارع» وزنه‌برداران نوجوان ایران در رقابت‌های گروه B دسته ۶۹ کیلوگرم به ترتیب با رکورد ۲۶۳ و ۲۵۵ کیلوگرم در جایگاه اول و سوم قرار گرفتند و باید منتظر باشند پس از برگزاری مسابقات گروه A رده‌بندی نهایی آنان مشخص شود.

به گزارش کودک پرس ، مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا روزهای ۳ تا ۱۰ اردیبهشت جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان در برگزاری است.

این دو ملی پوش نوجوان از ساعت ۱۲ به وقت تهران در گروه B دسته ۶۹ کیلوگرم رده سنی نوجوانان به مصاف حریفانی از کشورهای امارات متحده، قرقیزستان، عربستان (دو وزنه بردار)، ویتنام و تایپه رفتند.
«مهدی خلجی» با رکورد ۱۱۵ یک ضرب، ۱۴۸ دوضرب و مجموع ۲۶۳ کیلوگرم اول شد. خلجی در حرکت یک ضرب ابتدا وزنه ۱۰۶ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت دوم بعد از آنکه نتوانست وزنه ۱۱۴ کیلوگرمی را بالای سر ببرد در حرکت سوم با افزایش یک کیلوگرم، ۱۱۵ کیلوگرم را بالای سر برد.

وی در حرکت دو ضرب نیز به ترتیب وزنه های ۱۳۳، ۱۴۲ و ۱۴۸ کیلوگرم را بالای سر برد تا با مجموع ۲۶۳ کیلوگرم در رده نخست گروه B ذسته ۶۹ کیلوگرم قرار گیرد.
«عباس فخرزارع» دیگر نماینده ایران نیز با رکورد ۱۱۸ یک ضرب، ۱۳۷ دوضرب و مجموع ۲۵۵ کیلوگرم در رده سوم قرار گرفت.

زارع در حرکات یک ضرب عملکرد بهتری داشت و توانست وزنه های ۱۰۷، ۱۱۵ و ۱۱۸ کیلوگرم را بالای سر ببرد اما در حرکات دو ضرب بعد از آنکه وزنه ۱۳۷ کیلوگرمی را مهار کرد در حرکات دوم و سوم خود نتوانست وزنه های ۱۴۵ و ۱۵۰ کیلوگرم را بالای سر ببرد.
در این گروه «حسن علی البهرانی» از عربستان هم با رکورد ۱۱۳ یک ضرب، ۲۴۶ دوضرب و مجموع ۲۵۹ کیلوگرم در رده دوم گروه B قرار گرفت.

البته این پایان رقابت دسته۶۹ کیلوگرم رده سنی نوجوانان نخواهد بود و رده بندی نهایی این وزن به رقابت های گروه A نیز بستگی دارد. از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت تهران وزنه بردارانی از کره جنوبی، هند، ترکمنستان، ویتنام و دو وزنه بردار از ازبکستان برای کسب عناوین اول تا سوم با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 

 

منبع: ایرنا