عدم ارتباط والدین با مدرسه از مشکلات آموزش و پرورش است

مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: عدم ارتباط تنگاتنگ خانواده‌ها با مدرسه و مشکلات معیشتی همکاران از مهمترین مسائل آموزش و پرورش است.

به گزارش کودک پرس، قربانعلی اصغری بعدازظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت هفته معلم افزود: با توجه به در پیش رو بودن هفته معلم، مشکلات معیشتی در همکاران در برخی موارد موجب بی انگیزگی در آنان شده است که باید بررسی و مشکلات حل و فصل شود.

 

وی اظهار داشت: متاسفانه امروزه برخی خانواده ها صفر تا صد تعلیم و تربیت را از وظایف آموزش و پرورش می دانند و از زیر بار مسئولیت در قبال تعلیم و تربیت فرزندان شانه خالی می کنند و باتوجه به همه مشکلات فراروی معلمان و فرهنگیان، مرحله دوم نظام رتبه بندی آموزش و پرورش مهرماه سال جاری، اجرایی می شود.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: تعلیم و تربیت باید با هماهنگی و همکاری والدین در خانه و معلم در مدرسه انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود که متاسفانه در برخی موارد دانش آموزان را اول مهر به مدرسه می فرستند و آخر خرداد از مدرسه می خواهند و توجهی به شیوه تحصیل فرزندان اعمال نمی شود. اصغری با اعلام اینکه امروزه فضای مجازی گریبان گیر خانواده ها و جامعه شده است، یادآور شد: باید با کنترل دقیق بر این فضاها توسط خانواده ها از ورود فرزندان به هرفضایی جلوگیری شود.

 

وی با اشاره به برنامه های هفته معلم در بهشهر افزود: همایش بزرگ پیاده روی، تجلیل از معلمان در مقاطع تحصیلی شهر و روستا، شرکت فرهنگیان در نماز جمعه، تجلبل از بازنشستگان فرهنگی، مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام، دیدار با خانواده های شهدای فرهنگی و ایثارگران، عیادت از همکاران شاغل و بازنشسته، مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب و دست ساخته ها، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و غیره از جمله این برنامه ها در هفته معلم امسال شهرستان بهشهر است.

 

اصغری، در مورد افزایش شهریه مدارس گفت: براساس بخشنامه استانی به شهرستانها، در سال جاری شاهد افزایش بین ۱۰تا ۳۰ درصدی شهریه در مدارسی که براساس شهریه اداره می شوند؛ خواهیم بود. هم اکنون ۱۸۷ مدرسه در بهشهر با فعالیت بیش از ۲ هزار فرهنگی و بهره مندی از تجارب بیش از ۲ هزار بازنشسته فرهنگی، تعلیم و تربیت به  ۲۵ هزار و ۳۰۴ دانش‌آموز را برعهده دارند.