بسیاری از مادران امروزی تنبل هستند

کودکان گرایش زیادی به فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای دارند که مانع تحرک و پویایی آنان می‌شود در این راستا مادران وظیفه‌ی سنگینی نسبت به آنان دارند.

به گزارش کودک پرس ، نسرین قاقازانی مشاور خانواده و کودک گفت: کودکان نیازمند توجه والدین برای تفریح‌های سالم هستند، اگر مادران وقت برای بازی کودکان وقت بگذارند نتیجه خوبی خواهند گرفت.

وی افزود: با توجه به فضای محدود در منازل، بوستان‌ها و پارک‌ها فضای خوبی برای بازی در خارج از خانه است.

قاقازانی با اشاره به تحرک کودکان بیان کرد: کودکان باید فعالیت جسمی و بدنی داشته باشند، مادران می‌توانند فرزندان را در خریدهای روزانه با خود همراه کنند.

وی ادامه داد: کودکان امروزی از زندگی طبیعی روزمره دور هستند در فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای غرق‌شده‌اند، خانواده‌ها نسبت به این مورد مسئول هستند و باید کودکان را به فضای شاد و بانشاط هدایت کنند.

مشاور خانواده و کودک در مورد فضای مجازی اذعان داشت: آسیب‌های فضای مجازی برای کودکان جبران‌ناپذیر است، برخی از مادران زمانی که کاردارند کودک را با تبلت، فضای مجازی، اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای و… سرگرم می‌کنند و تلاشی برای تفریحات سالم دلبندشان ندارند.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای از مادران متأسفانه برای رفاه و آسایش خود کودکشان را آلوده فضای مجازی می‌کنند، آن‌ها حوصله کافی برای تربیت صحیح فرزندان ندارند و با در اختیار دادن تبلت و گوشی همراه به کودک ناخواسته آینده کودک را به چالش می‌کشند.

قاقازانی با تأکید بر شادی مادران در کنار کودکان گفت: مادران انرژی خوبی برای سپری کردن اوقات کودکان ندارند ولی برای انجام کارهای خود که مربوط به فرزندان نمی‌شود وقت کافی دارند که جای تأسف دارد.

وی افزود: کودکان نیازمند فضای شاد در کنار خانواده هستند و باید به‌صورت صحیح نسبت به شخصیت‌سازی، فرهنگ، علم، اجتماعی بودن و… آنان اقدام کرد.

مشاور خانواده و کودک با اشاره به نامناسب بودن فضای شهری برای کودکان اظهار کرد: فضای شهر تهران برای بازی‌های کودکان و اوقات فراغت نوجوانان مناسب و کافی نیست ولی خانواده‌ها باید از همین حداقل‌ها بیشترین استفاده را ببرند.

وی یادآور شد: مادران از صبح تا ظهر می‌توانند همراه فرزندان خود در بوستان‌ها و پارک‌های محلی پیاده‌روی و بازی کنند، بازی با کودکان در خارج از فضای خانه بدون مراجعه به شهربازی و مکان‌های دیگر امکان‌پذیر است و نیازمند حوصله مادران می‌باشد.

قاقازانی در مورد تفریحات کم‌هزینه بیان کرد: بسیاری از تفریحات نیازی به‌صرف هزینه ندارند و بانوان می‌توانند حتی وعده نهار که در منزل طبخ شده است را همراه فرزندان در نزدیک‌ترین پارک محل سکونت میل کنند تا نشاط را در فرزندان خود ایجاد کنند.

وی ادامه داد: کوکان باید اجتماعی بودن را از سن کودکی فرابگیرند، آن‌ها باید در خرید، فروش، انتخاب جنس در مغازه و فروشگاه، ارتباطات با مردم حضورداشته باشند.

مشاور خانواده و کودک مسجد را فضایی پرانرژی دانست و اذعان داشت: مسجد فضایی بسیار خوب و انرژی‌بخش برای کودکان و نوجوانان است، در آن محیط همبازی پیدا خواهند کرد و در کنار پدر یا مادران با آداب مسجد آشنا می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مادران امروزی تنبل و بی‌انگیزه هستند، آنان طولانی فکر نمی‌کنند و به لحظه حال کودک می‌اندیشند، نمی‌دانند که رفتارها و تنبلی آنان نسبت به کودکشان آینده آنان را با مشکل مواجه می‌کند.

قاقازانی خطاب به پدر و مادران گفت: مادران آینده‌نگری فرزندان را فراموش کرده‌اند و باید طوری رفتار کنند که همیشه فرزانه دلبندشان باشند، به دلیل اینکه کودکان شادی مناسبی با اولیا خود ندارند معمولاً از آنان فراری هستند و دنبال فضاها و موقعیت‌های دیگر می‌باشند.

انتهای متن/*