تراژدی حقوق بشر!

سبعیت قبیله سعودی در نسل‌کشی، کودک کشی، حمله به تجمعات و مراسمات مردمی – نظیر موشک‌باران اخیر شرکت‌کنندگان در یک مراسم ازدواج – و ترور رهبران قیام، طابق النعل بالنعل از مدل رژیم کودک‌کش صهیونیستی پیروی می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، در یادداشتی از «حسین کنعانی مقدم» نوشت:

۱٫ تراژدی این روزهای مردم یمن پس از سه سال تهاجم وحشیانه سعودی‌ها که با جنون آل سعود در حمله به غیرنظامیان عجین شده است، نمایشگاهی از سبعیت و خونریزی را طی دهه گذشته شکل داده که نمونه و نظیر آن را به‌سختی می‌توان در ادوار اخیر جستجو کرد. عربستان، کشوری است که عنوان «اسلامی» را یدک می‌کشد و کشور همسایه‌اش یمن را که مردمانش، مظلوم‌ترین و محروم‌ترین مسلمانان منطقه را تشکیل می‌دهند، در حالی به سبک و سیاق صدام، زیر شدیدترین حملات خود قرار داده است که بعثی‌های عراق نیز اولین گروهی بودند که علیه همسایه مسلمان خود دست به اقدام نظامی زدند. صدام با استفاده از تسلیحات کادوپیچ و ممنوعه غرب به مراکز غیرنظامی و شهرهای ایران حمله می‌کرد و عملاً اولین کشوری در جهان عرب بود که به‌جای نشانه‌روی به‌سوی اردوگاه غرب، از امکانات گسترده تسلیحاتی و اطلاعاتی آنان برای ضربه زدن به یک انقلاب نوپای اسلامی بهره برد. نکته اینجاست که سردار پوشالی قادسیه از سلاح‌های شیمیایی و کشتارجمعی در جنگ تحمیلی استفاده می‌کرد ولی حتی یک‌بار هم مورد تعرض مدعیان حقوق بشر قرار نگرفت و امروز هم «بن سلمان»، ولیعهد عربستان نیز دقیقاً به شیوه سلف خود در قبال یمن عمل می‌کند.

۲٫ عربستان برای نخستین بار طی چند دهه گذشته، دست به اقدام و مداخله مستقیم نظامی در یمن زده، اماکن و تأسیسات غیرنظامی را بمباران می‌کند، تسلیحات کشتارجمعی و شیمیایی را بر سر مردم بی‌پناه می‌ریزد و درعین‌حال، از حمایت بی‌چون‌وچرای آمریکا برخوردار است و نه‌تنها از جانب پرچم‌داران دروغین حقوق بشری مواخذه نمی‌شود، بلکه بر کرسی یکی از پنلهای مهم حقوق بشری سازمان ملل نیز تکیه می زند! آل سعود با برنامه‌ریزی و هدایت آمریکا، ضلع سومی هم در یمن دارند. رژیم کودک کش صهیونیستی به دلیل ذینفع بودن در این جنگ، دستی بر آتش‌افروزی‌های آمریکایی – سعودی دارد و برای سرکوب جنبش انصار الله و نیروهای مردمی، دست دوستی به‌طرف آل سعود دراز کرده و تجربیاتش را در اختیار متجاوزین قرار داده است.
سبعیت قبیله سعودی در نسل‌کشی، کودک کشی، حمله به تجمعات و مراسمات مردمی – نظیر موشک‌باران اخیر شرکت‌کنندگان در یک مراسم ازدواج – و ترور رهبران قیام، طابق النعل بالنعل از مدل رژیم کودک کش صهیونیستی پیروی می‌کند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، «کاری که امروز دولت سعودی در یمن انجام می‌دهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست‌ها در غزه انجام دادند.» (۲۰ فروردین ۹۴) جالب اینجاست که آل سعود هم‌زمان، دهان مجامع و نهادهای بین‌المللی را با پرداخت رشوه‌های کلان می‌بندند و به این واسطه، پرونده‌های سنگین ضدحقوق بشری خود را بایگانی می‌کند. وقتی «بان کی مون»، دبیر کل وقت سازمان ملل، با حالتی منفعلانه در مقابل دوربین‌ها تصریح کرد که اگر نام عربستان را از لیست ارتش‌های کودک کش خط نمی‌زدیم، عربستان سعودی تهدید خود مبنی بر عدم‌حمایت مالی حیاتی از سازمان ملل متحد را عملی می‌کرد، نمی‌توان و نباید از چنین دستگاه‌های عریض و طویل و حامیانشان، انتظار رعایت حقوق بشر بر مبنای ارزش‌های انسانی را داشت.

۳٫ آمار قربانیان توحش سعودی‌ها و ائتلاف تحت سرکردگی آن‌ها در یمن بسیار وحشتناک است، به‌گونه‌ای که از زمان حمله عربستان و متحدانش به این کشور، بیش از ۱۰ هزار غیرنظامی جان خود را ازدست‌داده‌ و بیش از ۵۳ هزار نفر مجروح شده‌اند که این آمار، تنها به تلفات حمله نظامی اشاره دارد. آثار جانبی جنگ و بمباران‌ها، چنان گسترده بوده که بزرگ‌ترین قحطی حال حاضر جهان را شکل داده است. تنها در سال ۲۰۱۷، قطع دسترسی به مراکز و خدمات بهداشتی، گرسنگی و سوءتغذیه، موجب مرگ ۵۰ هزار کودک یمنی به‌ دلیل گرسنگی شدید یا بیماری شده است که تقسیم این رقم در کل سال، فوت روزانه ۱۳۰ کودک به دست خائنین حرمین شریفین را نشان می‌دهد. افزون بر این، رقمی معادل حدود ۴۰۰ هزار یمنی به‌ سبب سوءتغذیه بسیار حاد، نیازمند رسیدگی و درمان فوری هستند که تاکنون از سوی مجامع حقوق بشری به هیچ انگاشته شده‌اند.

۴٫ سکوت مرگبار غرب در برابر این حجم وسیع و بی‌سابقه از کشتار در مقایسه با تلاش آن‌ها برای صدور چندین قطعنامه علیه سوریه و حمله نظامی به این کشور، تصویری روشن با وضوح بسیار بالا از استانداردهای دوگانه نظام استکباری را به نمایش می‌گذارد. آمریکا، فرانسه و انگلیس در حالی برای ادعای ثابت نشده بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه، گریبان چاک کرده و بدون مجوز شورای امنیت دست به حمله نظامی زدند که بهانه آن‌ها، حمایت از غیرنظامیان و عبور دمشق از خط قرمز ادعایی غرب بود اما در مقابل قتل‌عام هزاران کودک در یمن، در سکوتی مرگبار فرورفته و با فروش سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان، از این اقدام وحشیانه، تمام‌قد پشتیبانی می‌کنند.
هواپیماها و موشک‌های عربستان، آسمان یمن را ناامن کرده‌اند، اما ایران اسلامی را به بی‌ثبات کردن منطقه و کمک به ارتش و انصار الله متهم می‌کنند. درهای زرادخانه سعودی اگر برای گذراندن یمنی‌های مظلوم از دم تیغ باز شود و یا در راستای کمک به تروریست‌های تکفیری در منطقه باشد، نه‌تنها اشکالی ندارد، بلکه به دلیل همخوانی با مطامع اروپا و آمریکا در دریای سرخ و غرب آسیا، امری لازم است، زیرا باعث رونق بازار کارخانه‌های اسلحه‌سازی شده و جیب پاریس، لندن و واشنگتن را از دلارهای نفتی پر می‌کند. در مقابل اما موشک‌های ایران به دلیل تأمین امنیت( منهای آمریکا و ایادی‌اش در منطقه)، عامل گسترش تهدید و ناامنی القا می شود و به این دلیل مضحک و واهی، تا مرز تصویب قطعنامه تحریمی علیه کشورمان پیش می‌روند.
مردم مظلوم بحرین بیش از هفت سال است که زیر چکمه جباران آل خلیفه در زندان‌ها شکنجه می‌شوند، اموالشان مصادره، از ابتدایی‌ترین حقوق خود محروم شده و از سرزمین آباء و اجدادی‌شان طرد و سلب تابعیت می‌شوند ولی سیاستمداران اروپا و آمریکا برای خازنان این جهنم حقوق بشری، سوت و کف می‌زنند. حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق، حماس و جهاد فلسطین، فاطمیون افغانستان و زینبیون پاکستان مورد بغض کدخدا قرار می‌گیرند و مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین در لیست گروه‌های تروریستی ثبت و ضبط می‌شوند ولی داعش، جبهه النصره و اقمارشان که قساوت‌های کم‌نظیری را در عراق و سوریه به نمایش گذاشته‌اند از پشتیبانی لجستیکی، تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا برخوردار می‌شوند. راهپیمایی بازگشت فلسطینی‌ها به خاک و خون کشیده می‌شود و کلیددار سرمست کاخ سفید با اعلام قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، به تک‌تیراندازان جانی صهیونیست، چراغ سبز نشان می‌دهد و این داستان همچنان ادامه دارد.
ماجرای دفاع وقیحانه جنایتکاران بین‌المللی از حقوق بشر، شبیه ماجرای قاتل خونریزی است که با زدن ماسک انسان دوستانه، بالای سر مقتول نشسته و اشک تمساح می‌ریزد. همان‌گونه که هیچ ظلمی در جهان پایدار نیست، طشت رسوایی مدعیان کذب حقوق بشر نیز به زیر افتاده، پرده از سیاست‌های مزورانه یک و بام و دو هوای آنان کنار رفته و چهره رسوای حقوق بشر غربی را در معرض قضاوت مردم جهان قرار داده است.