موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل/کودک پلاس
151515
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

آموزش ساخت ۵ مدل کاردستی با قاشق یکبار مصرف

با استفاده از قاشق یک بار مصرف می‌توانید کاردستی‌های خلاقانه و زیبایی بسازید و در تزئین اتاق کودک و یا فروشگاه‌های وسایل کودک از آن استفاده کنید. در اینجا ۵ مدل کاردستی با قاشق یکبار مصرف زیبا همراه با وسایل مختلف یاد داده شده است.

به گزارش کودک پرس ، درست کردن کاردستی با وسایل دور ریختنی علاوه بر اینکه به بازیافت وسایل و سلامت محیط زیست کمک می‌کند می‌تواند باعث شکوفایی خلاقیت شما و افزایش آن بشود. در این آموزش روش‌های ساخت کاردستی با قاشق یکبار مصرف مثل آدمک، خروس، قاب گل و حیوانات دیگر را به شما می‌آموزد، با ما همراه شوید.

 

۱- درست کردن کاردستی قاب گل با قاشق یکبار مصرف
ابتدا یک صفحه چوبی به هر رنگ و مدلی که می‌خواهید تهیه نمایید. ما در اینجا از صفحه مثلثی سبز رنگ استفاده کرده‌ایم. سپس شش عدد قاشق یکبار مصرف را برداشته و سر آن‌ها را از دسته جدا نمایید. بعد انتهای سر قاشق‌ها را یکی یکی در وسط قاب و دور هم بچسبانید.

 

وقتی هر شش عدد را درکنار هم چسباندید، کمی صبر کنید تا چسب ها خشک بشوند. بهتر است برای این کار از چسب حرارتی تفنگی استفاده کنید. بعد یک منگوله کاموایی درست کنید (آموزش درست کردن منگوله) و آن را در وسط گلبرگ‌ها بچسبانید. می‌توانید برای این بخش از هر نوع تزئین دیگری نیز استفاده کنید.

 

۲- کاردستی با قاشق یکبار مصرف مدل خروسی

این کاردستی زیبا به سادگی ساخته می‌شود. برای این کار به پارچه نمدی، مقوا، چسب و قاشق یکبار مصرف نیاز دارید. ابتدا روی یک پارچه نمدی سفید دو عدد دایره درست کنید و با روش دوخت دندان موشی روی نمد، دور آن را بدوزید. سپس روی مقوای سفید الگوی دو بال خروش را بکشید و ببرید. بعد با مقوای قرمز برای خروس تاج و نوک درست کنید.

 

حال روی یکی از دایره‌ها ابتدا بال‌های مقوایی را بچسبانید و بعد آن را روی دسته قاشق وصل کنید. بعد دایره دیگر را پشت دایره اولی روی دسته قاشق بچسبانید. در نهایت تاج و نوک خروس را روی سر قاشق بچسبانید و با ماژیک دو چشم روی قاشق بکشید.

 

۳- درست کردن کاردستی با قاشق یکبار مصرف مدل خرگوش

مدل اول: درست کردن این مدل کاردستی مثل درست کردن کاردستی خروس است ولی در اینجا باید با نمد سفید دو عدد گوش برای خرگوش درست کنید و بالای سر قاشق بچسبانید. همچنین برای زیبایی بیشتر می‌توانید با روبان توری یک پاپیون درست کنید (روش درست کردن پاپیون) و بالای دایره بدن خرگوش بچسبانید.

 

 

مدل دوم: برای درست کردن این مدل خرگوش‌ها باید برای آنها لباس درست کنید. ابتدا با کاغذ سفید دو گوش برای خرگوش درست کنید و بالای سر قاشق بچسبانید و بعد با ماژیک اجزای صورت خرگوش را روی قاشق بکشید.

درست کردن لباس: مدل لباس خرگوش را مثل شماره ۱ روی یک کاغذ رنگی بکشید و ببرید. بعد پشت قسمت آستین‌های آن یک گوش پاک کن بچسبانید و بعد لباس را زیر قسمت سر قاشق بچسبانید.

درست کردن پاپیون: برای خرگوش شماره ۲ یک دستمال سفره طرح دار و یا یک کاغذ رنگی طرح دار را به شکل مستطیل در آورید. بعد آن را به حالت پلیسه دار تا بزنید و وسط آن را با نخ یا روبان محکم ببندید. سپس دو طرف کاغذ را از هم باز کنید و آن را پایین قسمت سر قاشق بچسبانید.

 

 

۴- درست کردن کاردستی پروانه با قاشق یکبار مصرف
ابتدا روی یک مقوای رنگی طرح یک پروانه را بکشید و دور آن را ببرید. بعد همان طرح را در سایزی حدود یک سانتی متر کوچک‌تر از الگوی قبلی روی یک رنگ دیگر بکشید و دور آن را ببرید. سپس الگوی کوچک را روی الگوی بزرگ بچسبانید.

حال بال‌های پروانه را طوری روی دسته قاشق بچسبانید که ابتدای الگوی داخلی بال پروانه به انتهای سرقاشق بچسبد. بعد با استفاده از ساقه گل‌های پرز دار دو شاخک برای پروانه درست کنید و بالای سر قاشق بچسبانید.

در انتها با ماژیک پشت سر قاشق صورت پروانه را نقاشی کنید.

 

 

۵- درست کردن کاردستی با قاشق یکبار مصرف مدل آدمک

برای درست کردن این مدل کاردستی با قاشق یکبار مصرف به نمد یا پارچه‌های رنگی دیگر، کاموا، روبان و هر نوع وسیله تزئینی پارچه نیاز دارید.

برای درست کردن موهای صاف بهتر است یک منگوله کاموایی درست کنید و درون قاشق بچسبانید.
برای درست کردن موهای فر می‌توانید از پنبه استفاده کنید و آن را روی سر قاشق بچسبانید.
برای درست کردن لباس الگوی یک چهارم دایره را روی نمد در آورید بعد آن را دور قسمت اتصال سر و دسته قاشق بچسبانید. می‌توانید برای زیبایی بیشتر از با روبان پاپیون درست کنید و دور گردن آدمک ببندید.

 

 

در انتها با کاغذ برای آدمک چشم درست کنید و یا از چشم‌های آماده عروسک استفاده نمایید.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

یک نظر برای "آموزش ساخت ۵ مدل کاردستی با قاشق یکبار مصرف"

👌

آخرین اخبار