مذاکره با ۴۰ ناشر دست‌آورد کانون از نمایشگاه کتاب بلونیا

 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در نمایشگاه کتاب بولونیا برای خرید و فروش حق نشر با ۴۰ کارشناس نشر گفت‌وگو کرد.

به گزارش کودک پرس ،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برای فروش و خرید حق نشر با ۴۰ کارشناس در نمایشگاه کتاب بلونیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در پنجاه و پنجمین دوره این نمایشگاه، نماینده کانون با ۴۰ ناشر، آژانس ادبی، نویسنده و تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان قرارهای کاری برای خرید و فروش حق نشر انجام داد.

بر اساس این خبر، ترکیه، کره‌ جنوبی، فرانسه، آلمان، روسیه، آمریکا، ایتالیا، انگلیس، بلژیک، سنگاپور، کانادا، چین و ژاپن از جمله کشورهایی بودند که به مذاکره با کانون پرداختند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۱۰۰ عنوان از کتاب‌های جدید، ترجمه شده، کتاب‌های مجموعه‌ای و برگزیده‌ در این رویداد فرهنگی شرکت کرده بود. در عین حال کاتالوگی به زبان انگلیسی با محتوای معرفی ۳۸۸ عنوان کتاب برگزیده‌ کانون، ویژه این نمایشگاه به صورت کتاب و فلش ارایه شد.

همچنین کاتالوگ رمان‌های کانون با معرفی ۷۱ رمان، در اختیار علاقه‌مندان و ناشران فعال در حوزه‌ چاپ رمان نوجوان قرار گرفت.

بر همین اساس، «نقره ماهی»، «تو لک‌لکی یا دارکوب»، «کلید کوچولو»، «از این طرف نگاه کن»، «یک دوست تازه»، «ده پرنده‌ی زرد و سبز و آبی»، «هستی» و «زیبا صدایم کن» از جمله کتاب‌های کانون بود که مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت و مذاکره‌هایی نیز برای فروش حق نشر آن‌ها انجام شد.

همچنین حدود ۱۰۰ عنوان کتاب ناشران مختلف دیگر کشورها نیز برای بررسی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری انتخاب شد.