موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
14884
11 دی 1395
مدارس 4 شهرستان استان البرز فردا تعطیل است

به گزارش کودک پرس، کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز عصر شنبه در استانداری البرز برگزار شد و به دلیل افزایش غلظت آلاینده ها در هوای استان، تصمیم به تعطیلی مهد کودک ها، پیش دبستان ها و مدارس ابتدایی در شهرستان های کرج، فردیس، نظرآباد و ساوجبلاغ در نوبت صبح و عصر روز یکشنبه گرفت. […]

به گزارش کودک پرس، کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان البرز عصر شنبه در استانداری البرز برگزار شد و به دلیل افزایش غلظت آلاینده ها در هوای استان، تصمیم به تعطیلی مهد کودک ها، پیش دبستان ها و مدارس ابتدایی در شهرستان های کرج، فردیس، نظرآباد و ساوجبلاغ در نوبت صبح و عصر روز یکشنبه گرفت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به بالارفتن شاخص های آلوده کننده هوا در این استان، گفت که کیفیت هوای این استان در وضعیت هشدار قرار گرفته است.
حسین محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اعلام ایستگاه های سنجش هوای این استان وضعیت کیفی هوا در اغلب شهرستان های استان به جز شهرستان فردیس در وضعیت هشدار قرار دارد.
وی اظهار داشت: بر اساس گزارش این ایستگاه ها، شاخص ۲۴ ساعته کیفی هوا در شهرستان کرج ۱۵۷، شهرستان ساوجبلاغ ۱۶۱ و شهرستان نظرآباد ۱۶۳ است.
وی با بیان اینکه وضعیت کیفی هوا در شهرستان فردیس نیز نزدیک به هشدار است، گفت: شاخص کیفی هوا در این شهرستان نیز ۱۴۲ و ناسالم برای گروه های حساس است.
محمدی با اشاره به اینکه احتمال تشدید بیماری های قلبی، ریوی و همچنین افزایش علائم تنفسی در این وضعیت وجود دارد، توصیه کرد که افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی ،کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
زمانی که شاخص کیفی هوا (ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون) بین اعداد ۱۵۰-۱۰۰ قرار گیرد وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و اعداد بین ۲۰۰-۱۵۰ ناسالم برای تمام گروه ها و وضعیت هشدار است.
این شاخص اگر بین ۲۵۰-۲۰۰ قرار گیرد بسیار ناسالم و وضعیت اضطرار و بین اعداد ۳۰۰-۲۵۰ وضعیت خطرناک و حالت بحران است.
خسرو ارتقایی معاون امور عمرانی استاندار البرز هم از دستگاه ها خواست با توجه به تعطیلی مدارس با مرخصی والدین دارای دانش آموز موافقت کنند.
دستگاه های امداد استان نظیر هلال احمر و اورژانس نیز در آماده باش کامل بسر می برند.

 

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین