موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
14703
08 دی 1395
چرا لایحه حمایت از کودک اجرا نمی شود؟

به گزارش کودک پرس یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که با توجه به اجرایی نشدن لایحه حمایت از کودک این کمیسیون در حال انجام پیگیری‌های لازم در مورد چرایی اجرایی نشدن این قانون از سوی قوه قضاییه است. محمدرضا بادامچی اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران عضو کنوانسیون حمایت از حقوق کودک است […]

به گزارش کودک پرس یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که با توجه به اجرایی نشدن لایحه حمایت از کودک این کمیسیون در حال انجام پیگیری‌های لازم در مورد چرایی اجرایی نشدن این قانون از سوی قوه قضاییه است.

محمدرضا بادامچی اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران عضو کنوانسیون حمایت از حقوق کودک است از مجلس نهم لایحه حمایت از کودک را به تصویب رساند و بعد از رفع ایرادات شورای نگهبان این لایحه برای اجرا به قوه قضاییه ارجاع شد منتهی تاکنون اجرایی نشده است.

وی افزود:‌ کمیسیون اجتماعی در آخرین جلسه خود قبل از ورود مجلس به برنامه ششم توسعه مقرر کرد که پیگیری‌های لازم را برای موانع پیش رو جهت اجرایی شدن این قانون انجام دهد. ظاهرا اجرایی شدن این قانون در قوه قضاییه با مشکلاتی روبرو است که روند نوشتن آیین نامه و اجرایی شدن آن بیش از سه سال است که به طول انجامیده است.

وی تاکید کرد که قطعا کمیسیون اجتماعی پیگیری‌های لازم را برای انجام اجرایی شدن این قانون انجام می‌دهد.

 

 

منبع: الف

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین