معضل ضعف عضلات در انگشت کودکانی که بیش از حد از تبلت و گوشی استفاده می‌کنند

تحقیقات تازه نشان می‌دهد که کودکانی که بیش از حد از گوشی و تبلت استفاده می‌کنند دچار معضل رشد عضلانی می‌شود و هنگام ورود به مدارس برای دست گرفتن مداد دچار مشکل می‌شوند.

به گزارش کودک پرس ، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، استفاده بیش از حد از گوشی‌ها و تبلت‌های لمسی موجب شده است تا عضلات انگشت کودکان به اندازه کافی رشد نکند و آنها هنگام ورود به مدرسه برای دست گرفتن مداد دچار مشکل شوند.

«سالی پاین» سرپرست تیم تحقیق از بنیاد قلب انگلستان، در این باره می‌گوید: «کودکان فعلی در سن ۱۰ سالگی دارای قدرت و مهارت مناسبی در ناحیه دست خود نیستند».

روزنامه گاردین در همین راستا نوشته است: کودکان امروز به نسبت ۱۰ سال گذشته، با کمترین رشد و آمادگی عضلات دست رو به رو هستند.

کارشناسان بهداشتی باور دارند، بازی بیش از حد با تبلت و گوشی باعث شده است تا آنها مهارت‌های حرکتی خوبی نداشته باشند و این درحالیست که آنها نیاز به کنترل قوی ماهیچه‌های انگشتان‌شان دارند.

سرپرست تیم تحقیق از بنیاد قلب انگلستان می‌گوید: بهترین راه حل برای جبران این معضل ترغیب دانش‌آموزان به خصوص کلاس اولی‌ها به بازی‌هایی نظیر خانه‌سازی با بلوک‌های ساختمانی، بریدن و چسباندن یا کشیدن طناب است.

«سالی پاین» در پایان گفت: با افزایش استفاده کودکان از تکنولوژی شاهد افزایش شمار دانش‌آموزانی هستیم که در دست گرفتن مداد و نوشتن با آن دچار مشکل هستند.