بهره‌مندی ۸۰ کودک نیازمند از طرح سوءتغذیه

رئیس کمیته امداد محمدشهر گفت: ۸۰ کودک نیازمند این اداره از طرح سوءتغذیه کودکان در دو مرحله در حال بهره‌مندی هستند.

به گزارش کودک پرس ، ولی خلیلی اظهار کرد: تعداد هزار و ۹۳۱ نفر با بیمه خدمات درمانی اداره کمیته امداد محمدشهر می‌توانند از مراکز درمانی و کلیه خدمات آن استفاده نمایند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا انتهای بهمن‌ماه تعداد ۲۰۸ سند درمانی از سرفصل فرانشین ویژه و ۹۲ سند درمانی از درآمدهای این اداره و بودجه‌های دولتی پرداخت‌شده است.

این مسئول افزود: بحث خدمات بهداشتی مددجویان شامل تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و طرح غربالگری زنان سرپرست خانوار ۳۵ تا ۵۵ سال (سونوگرافی و ماموگرافی) و طرح سلامت روان و سلامت تغذیه‌ای سالمندان (در حال مقدمات کاری) می‌شود.

 

خلیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این اداره ۱۰۷ پرونده بیمه تأمین اجتماعی فعال می‌باشد که در ۳ مرحله پرداختی آن‌ها از سرفصل دولتی پرداخت‌شده است.

 

وی تصریح کرد: تعداد کل جمعیت کمک‌معیشت بگیر این اداره ۲ هزار و ۱۱۳ نفر می‌باشد که هزار و ۹۳۱ نفر از آن‌ها بیمه پایه مکمل امداد می‌باشند و الباقی بیمه مکمل می‌باشند و از مزایای آن استفاده می‌نمایند.

رئیس کمیته امداد محمدشهر بیان کرد: ۷۵ کودک زیر پنج سال در ۳ مرحله از طرح سو تغذیه بهره‌مند شده‌اند.

خلیلی بابیان اینکه مرحله چهارم این طرح در حال انجام می‌باشد، یادآور شد: همچنین ۸۰ کودک نیازمند از طرح مذکور در دو مرحله در حال بهره‌مندی هستند.

وی گفت: همچنین بیماران خاص و صعب‌العلاج از پک مواد غذایی نوروزی بهره‌مند خواهند شد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه سو تغذیه بیماری می‌باشد که به علت مصرف ناکافی مواد غذایی بروز می‌کند، اظهار کرد: به‌این‌علت دسترسی به مواد غذایی کافی و سالم و امنیت غذایی برای پیشگیری از سو تغذیه کودکان دارای اهمیت بالائی می‌باشد.

 

 

 

منبع: فارس