حذف پیک نوروزی و فرصت استفاده بیشتر دانش‌آموزان از کتابخانه

سرپرست موسسه خانه کتاب گفت: با توجه به حذف پیک شادی در نوروز ۱۳۹۷، فرصت مناسبی برای کودکان و نوجوان فراهم شده تا از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور استفاده بیشتری کنند.

به گزارش کودک پرس ، نیکنام حسینی پور صبح پنج شنبه۱۷ اسفند ماه به مناسب ‘آغاز کتابخانه گردی’ با حضور در کتابخانه های «علامه دهخدا» و «ارغوان» در آئین کتابخانه‌گردی شرکت کرد.
سرپرست موسسه خانه کتاب در آیین، از بخش های مختلف کتابخانه «علامه دهخدا» شهر ری بازدید کرد و در گفت و گو با علی‌اکبر قربانی؛ رئیس این کتابخانه گفت: با توجه به حذف پیک شادی در نوروز ۱۳۹۷، فرصت مناسبی برای کودکان و نوجوان فراهم شده تا از کتابخانه های عمومی سراسر کشور استفاده بیشتری کنند؛ بنابراین کتابخانه ها باید از این فرصت استفاده و بر تقویت مطالعه عمیق تمرکز کنند.

حسینی پور به مناسبت آیین کتابخانه گردی و با هدف توجه به آثار مولفان ایرانی، صد و ده رمان از نویسندگان ایرانی که در طول ۱۰سال گذشته در رده های سنی جوانان و بزرگسالان منتشر شده اند، به کتابخانه علامه دهخدا اهداء کرد.
در ادامه این بازدید، سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از کتابخانه عمومی «ارغوان» بازدید کرد.

کتابخانه علامه دهخدا در سال ۱۳۸۵ توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تاسیس شده است و شامل بخش‌های مخزن اصلی،کودک،مرجع، دیداری – شنیداری و کمک درسی است و در مجموع ۱۴هزار و ۶۷۷ نسخه کتاب در اختیار دارد که در سال ۱۳هزار و ۵۰۰نسخه کتاب را به اعضای خود امانت می‌دهد. این کتابخانه در دو سال متوالی (۹۵ و ۹۶) منتخب جشنواره رضوی و به عنوان کتابخانه نمونه معرفی شده است.
کتابخانه عمومی «ارغوان» در ۳۵۰ مترمربع بنا شده که دارای دو بخش مخزن و سالن مطالعه است. حدود ۳۰ هزار عنوان کتاب در این کتابخانه وجود دارد و ماهیانه بیش از ۲هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب به ۲هزار عضو امانت داده می‌شود.

طرح ملی کتابخانه‌گردی همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های در سراسر کشور برگزار می شود و روز ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ کتابخانه های عمومی آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان و مسئولان کشور هستند.

 

 

 

منبع: ایرنا