۳۹۰۰ کودک دارای سوء تغذیه سبد حمایت غذایی دریافت کردند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در سال جاری ۳ هزار و ۹۵۱ کودک دارای سوءتغذیه سبد حمایت غذایی دریافت کردند، گفت: ۷۲ درصد مددجویان تحت حمایت در استان خراسان جنوبی سالمند هستند.

به گزارش کودک پرس ، علی اکبر نخغی امروز ( ۱۷ اسفند) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۳۱ هزار و ۱۰۵ خانوار تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی هستند.

 

وی با اشاره به اینکه ۵۸ هزار و ۸۲۱ نفر از خدمات مستمر کمیته امداد استان برخوردار هستند، افزود: هم اکنون ۱۵ هزار و ۲۲۳ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند.

 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هم اکنون ۲۲ هزار و ۲۵۰ خانوار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند، ادامه داد: ۷۲ درصد مددجویان تحت حمایت در استان خراسان جنوبی سالمند هستند.

 

نخعی بیان کرد: ۱۹ هزار و ۵۵۴ خانوار تحت حمایت این نهاد در مناطق دارای ضریب محرومیت زندگی می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه امسال ۹۷ هزار و ۷۱۳ نفر به کمیته امداد استان مراجعه و درخواست‌های مختلف داشتند، عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۹۲ کمک‌هزینه جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی اهدا شده است که تا پایان سال ۴۰۰ نفر دیگر هم کمک هزینه جهیزیه پرداخت خواهد شد.

 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌جنوبی با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها، ادامه داد: به همین مناسبت با همکاری سپاه و آستان قدس رضوی در قالب کالا به ۱۰۰ نوعروس جهیزیه اهدا می شود.

 

نخعی بیان کرد: طی سال جاری به ۴ هزار۷۹۲ نفر از مددجویان وام کارگشایی پرداخت شده است و با پیگیری‌های صورت گرفته تاکنون ۲ هزار و ۱۰نفر از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شدند.

 

به گفته وی در سال جاری ۳ هزار و ۹۵۱ کودک زیر شش سال دارای سوء تعذیه مورد حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی هستند و با اعطاء سبد غذایی تلاش می‌شود مشکلات ناشی از سوء تغذیه آنان به حدأقل برسد.

 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال ۸۷ فرزند مددجو از خدمت سربازی معاف شدند، تصریح کرد: معافیت فرزندان مددجو، نقش بسیار مهمی در توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت ایفا می کند و فرزندان این خانواده ها با معافیت از خدمت سربازی، می توانند سرپرستی خانواده را بر عهده گرفته و از لحاظ معیشتی تکیه گاهی برای خانواده خود باشند.

 

نخعی افزود: در سال جاری ۸ هزار و ۵۵۵ دانش آموز و یک هزار و ۳۷۷ دانشجو و طلبه از خدمات کمک هزینه تحصیلی و سکونت در خوابگاه بهره مند شدند.

 

 

 

منبع: شبستان