آزادی زن زندانی با کمک دختران دانش‌آموز

مانده بدهی یکی از زندانیان زن که به دلیل محکومیت مالی غیرکلاهبرداری در زندان بود با کمک‌های مالی دانش‌آموزان یکی از دبیرستان‌های دخترانه تأمین شد.

به گزارش کودک پرس ، در آستانه میلاد دخت نبوت و روز تکریم مقام زن، یکی از دبیرستان‌های دخترانه واقع در منطقه ۱۸ تهران با برپایی آیین گلریزان موجبات آزادی بانویی را فراهم کردند که با وجود سرپرستی از یک خانواده سه نفره به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی خود در زندان به سر می‌برد.

در این مراسم که با حضور جمعی از اولیاء دانش‌آموزان برگزار شد، به واسطه کمک‌‎های خالصانه‌«عادله- الف» پس از تحمل ۴ ماه حبس و دوری از فرزندان، در آستانه سال نو به آغوش خانواده بازگشت.

چند سالی است برخی از مدیران مدارس ضمن هماهنگی با ستاد دیه، به منظور آموزش عمومی دانش‌آموزان خود در انجام فعالیت‌های اجتماعی و همچنین نهادینه کردن روحیه انفاق در سنین رشد، با اختصاص وقت و تشویق آینده‌سازان ایران اسلامی در مشارکت‌های نوع‌دوستانه، اتفاقات و لحظات ماندگاری را خلق می‌کنند.

 

در برنامه‌های خودجوش یاد شده عواید اقدامات خیرخواهانه به طور مستقل یا با مشارکت این نهاد حمایتی، به بدهکاران غیربزهکاری اختصاص می‌یابد که نه با انجام فعل مجرمانه، بلکه ناخواسته به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد، راهی زندان شده‌اند.

 

 

 

منبع: فارس