برگزاری جشن نیکوکاری در ۴ هزار مدرسه تهران

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تهران گفت: جشن نیکوکاری امروز در ۴ هزار و ۸۲ مدرسه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، در آستانه سال نو جشن نیکوکاری با هدف مشارکت دانش‌آموزان برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند کشور برگزار شد.

این مراسم امروز با حضور عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران و محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد استان تهران در دبیرستان نمونه دولتی دوره اول پسرانه شهید کدخدایی منطقه ۱۱ برگزار شد.

عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس اظهار داشت: این جشن در ۴ هزار و ۸۲ مدرسه شهر تهران و با حضور یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز امروز برگزار می‌شود و در هر منطقه یک مدرسه به صورت نمادین برگزارکننده این مراسم است.

وی یادآور شد: در سال گذشته در کل کشور، دانش‌آموزان ۲۳ میلیارد تومان هدایای نقدی و غیرنقدی در جشن نیکوکاری کمک کردند که شامل ۱۶ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۷ میلیارد تومان به صورت غیرنقدی بوده است.

 

کریمی تصریح کرد: ۵۰ هزار پایگاه در مدارس کشور این جشن را برگزار کردند و  ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در این امر خداپسندانه به صورت مستقیم مشارکت داشتند.

 

 

 

منبع: فارس