حسین ربانی معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان شد

با حکم مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسئولیت معاونت تولید این کانون به حسین ربانی‌غریبی واگذار شد.

به گزارش کودک پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فاضل نظری در این حکم با اشاره به این‌که مقوله تولید در صنایع فرهنگی با فرهنگ جامعه نسبت و ارتباطی مستقیم دارد، تاکید کرده است: ضروریست مجموعه تولیدات کانون علاوه بر داشتن ویژگی‌های «سرگرم کنندگی سازنده»، «جذابیت» و «به‌روز بودن»، در راستای تقویت هویت ایرانی اسلامی و حامل ایده‌های خلاق، نمادهای بومی و مهارت‌های زندگی مطلوب و حیات طیّبه باشند.

وی به همین منظور، توجه به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تولید (به عنوان فرآیندی منسجم دربستر یک نظام نوآوری) و تمرکز بر نمونه‌آفرینی هدفمندو در برگیرنده حوزه محصولات جانبی را راه‌کاری عنوان کرده است که می‌تواند بخشی از خلاء موجود در این عرصه را جبران کند.
بر اساس این گزارش حسین ربانی‌غریبی تاکنون مسئولیت‌هایی مانند قائم‌مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری استان تهران، ریاست فرهنگ‌سرای رسانه و دبیری چند دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ را عهده داشته است.

وی تحصیلات خود را تا مقطع دکتری مدیریت فرهنگی ادامه داده است و سابقه تهیه‌کنندگی و برنامه‌ریزی برنامه‌های مختلف را در رسانه ملی در سوابق خود دارد.
معاونت تولید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عهده‌دار مسئولیت حوزه‌های باسابقه‌ای مانند سینما، تئاتر، انتشارات و سرگرمی‌های سازنده است.

اداره جشنواره‌هایی مانند «کتاب» و «مطبوعات» کودک و نوجوان، ‌»پویانمایی تهران» و «اسباب‌بازی» نیز برعهده این معاونت در کانون است.