موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
1443
۲۶ مرداد ۱۳۹۵

تجلیل از 38 نفر برگزیده جشنواره رضوی در اصفهان

سید حامد عسگری فر: چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌صورت موضوعی برگزار شد.

به گزارش کودک پرس

*ارائه بیش از 800 اثر کودکان و نوجوانان اصفهانی به جشنواره رضوی

وی افزود: این دوره از جشنواره رضوی شامل موضوعات کاردستی، شعر سرایی، داستان‌نویسی، معرفی شخصیت، قصه‌گویی، نشریه نگاری، نقاشی و خوشنویسی بود که نوجوانان 7 تا 17 ساله از سراسر کشور در این جشنواره‌ها شرکت کردند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان تصریح کرد: از استان اصفهان جمعیت گسترده‌ای که کودکان و نوجوانان در این جشنواره شرکت کردند که بیش از 800 اثر به دبیرخانه استانی ارسال‌ شده بود.

وی تأکید کرد: این 800 اثر در سطح استان داوری و سرانجام 80 نفر از این تعداد به دبیرخانه تهران معرفی شدند و امروز که در آستانه پایان دهه کرامت هستیم، آیین اختتامیه جشنواره رضوی استان اصفهان در حال برگزاری است.

*اختصاص 5 رتبه کشوری در جشنواره رضوی به استان اصفهان

عسگری فر در ادامه عنوان کرد: در این جشنواره، استان اصفهان 5 رتبه کشوری را کسب کرد که در این مراسم اختتامیه از آن‌ها تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

وی اضافه کرد: در مراسم اختتامیه همچنین از 3 برگزیده هر رشته که در مرحله استانی حائز رتبه شدند تقدیر و تجلیل شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: هدف اصلی این جشنواره که برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود آشنایی با زندگانی و سیره زندگی حضرت امام رضا(ع) است.

وی با بیان اینکه امسال صفت متانت و سخاوت را محور اصلی جشنواره قرار دادیم، خاطرنشان کرد: هدف کانون برگزاری جشنواره با محور‌های ثابت در هر سال نیست به همین دلیل در هر دوره از جشنواره، دو صفت از صفات بارز حضرت امام رضا(ع) را محور کار خود قرار می‌دهیم.

*نقاشی و نشریه‌نگاری، بیشترین آثار کودکان و نوجوان اصفهانی در جشنواره رضوی

عسگری فر بیان کرد: تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان در رشته‌های نقاشی و نشریه‌نگاری شرکت کرده بودند که بیش از 150 اثر نقاشی و بیش از 120 نشریه در سطح استان داشتیم.

وی ابراز کرد: در بحث معرفی شخصیت که مختص مربیان بود فاطمه قاسمی از مرکز خمینی‌شهر رتبه اول کشور را در این رشته به دست آورد که در این رشته از سراسر کشور بیش از 1 هزار نفر شرکت کرده بودند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان اظهار کرد: مریم روحانی هم از مرکز اردستان رتبه هفتم کشوری رشته معرفی شخصیت در جشنواره رضوی را به خود اختصاص داد.

عسگری فر با بیان اینکه در بخش کودک، طنین نظری در رشته نقاشی از شهرستان گلپایگان برگزیده شد ادامه داد: هم‌چنین رتبه سوم رشته قصه‌گویی در جشنواره رضوی را سمیه پسندی از مرکز 3 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کسب کرد، در این رشته روحانیون و تمام کسانی که توانایی قصه‌گویی دینی را داشتند می‌توانستند، شرکت کنند.

وی بیان کرد: در رشته قصه‌گویی آزاد جشنواره رضوی سونا فتحعلی زاده از اصفهان در این جشنواره به‌عنوان قصه گوی آزاد شرکت کردند.

*تجلیل بیش از 38 نفر برگزیده جشنواره رضوی در اختتامیه این جشنواره

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: امروز از 5 نفر برگزیده کشوری، 25 عضو برتر استانی و از 8 مربی برگزیده استانی در آیین اختتامیه جشنواره رضوی تجلیل شد.

وی در رابطه با چشم‌انداز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: در همه شهرستان‌های استان اصفهان به‌جز شهرستان چادگان، خور و بیابانک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه‌اندازی شده است.

منبع:    فارس

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار