آثار برگزیده هشتمین دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودک و نوجوان تهران نمایشگاهی شد

آثار برگزیده هشتمین دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودک و نوجوان تهران از 39 کشور جهان با موضوع آب در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون بر روی دیوار رفت.

به گزارش کودک پرس، آثار برگزیده هشتمین مسابقه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان که با موضوع‌های «همه موجودات هستی (پرندگان، حیوانات، گیاهان و…) حق استفاده از آب را دارند»، «همه ما موجودات زنده در حفظ منابع آبی نقش داریم» و «من هم در مصرف درست آب مسوولم»، در نیمه نخست امسال برگزار شد، از ۱  تا ۱۴ دی ۱۳۹۵ در قالب یک نمایشگاه در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

در این نمایشگاه ۵۴۲ اثر برگزیده از شرکت‌کنندگانی که موفق به دریافت نشان‌های طلا، نقره، برنز و دیپلم افتخار شده‌اند، ارایه شده است.
آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه متعلق به کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۶ سال از ۳۹ کشور جهان از جمله بچه‌های ایرانی است. آثار نقاشی‌ کودکان ایرانی از سوی اعضای مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری، موسسات آزاد هنری و دانش‌آموزان مناطق مختلف آموزش و پرورش به دبیرخانه جشنواره رسیده بود.
در عین حال، بر اساس فراخوان این مسابقه که در خرداد ۱۳۹۵ منتشر شده بود، کودکان و نوجوانان ایرانی تا اول مهر و شرکت‌کنندگان خارجی تا ۱۵ مهر ۱۳۹۵ (۶ اکتبر ۲۰۱۶) فرصت داشتند تا آثار خود را به نشانی دبیرخانه جشنواره بفرستند. در این جشنواره ابتدا حدود ۱۸۰۲ اثر از ۲۹ استان کشور و ۳۹۳۸ اثر از ۳۹ کشور با تکنیک‌های گواش، پاستل، آبرنگ، اکولین و چاپ به دبیرخانه رسید که در مرحله اول داوری ۱۹۵۳ اثر انتخاب و به مرحله دوم داوری راه پیدا کرد. در مرحله دوم داوری نیز ۵۴۲ اثر برگزیده انتخاب شد.
مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب قرار دارد.

منبع:خبرگزاری کانون پرورش فکری کودکان