از «هدیه» اثر کوچکترین نویسنده جشنواره تولید کتاب رضوی رونمایی شد

امیررضا نظری چالشتری پسر بچه یازده ساله‌ای است که داستانش تحت عنوان «هدیه» امسال در جشنواره سراسری کتاب کودک و نوجوان رضوی جزو 14 اثر رونمایی شده بود.

به گزارش کودک پرس، نظری چالشتری به همراه مادرش فاطمه صالحی بروجنی در این جشنواره شرکت کرد و جالب اینکه اثر هر دو آنها جزو آثار منتشر شده اولین دوره جشنواره کودک و نوجوان رضوی بود. وقتی با او گفتگو کردیم متوجه شدیم پیش از این نیز در برخی جشنواره‌ها مانند جشنواره کشوری کبوتر حرم سمنان شرکت کرده و جزو برگزیدگان نهایی نیز بوده است اما کتاب هدیه اولین اثر منتشر شده اوست و کوچکترین نویسنده استان چهارمحال و بختیاری است.

شخصیت‌های قصه «هدیه» تخیلی‌اند و این نویسنده کودک برای نوشتن کتابش از آداب ورسومی که در شهر محل تولدش چالشتر وجود دارد استفاده کرده و از گفته‌های مادربزرگش پیرامون فرهنگ زندگی روستایی و داستان‌های شفادهندگی و معجزات امام رضا(ع) بهره برده است. امیررضا نظری همچنین خواندن کتاب‌هایی چون «هشت بهشت» حسن ذوالفقاری، قصه‌های قرآنی و چهارده معصوم را در نوشتن این کتاب موثر می‌داند.

او شرکت در جلسات ادبی کانون پرورش فکری را در مسیر نویسندگی خود تاثیرگذار می‌داند و معتقد است علت نگارش داستان‌های رضوی او علاقه به امام رضا(ع) است.

منبع:خبرگزاری شمس توس