موقعیت فعلی شما : خانه/استانها/دسته بندی نشده
14146
29 آذر 1395
مجوز مرکز حمایتی- آموزشی کودک، کار و خانواده در لرستان صادر شد

به گزارش کودک پرس، سلمان کریمیان  افزود: در این مرکز علاوه بر شناسایی کودکان کار، حمایت‌های مادی و معنوی از این کودکان و خانواده‌های آنان انجام می‌شود تا دیگر شاهد حضور کودکان برای کار بر سر چهارراه ها و خیابان ها نباشیم. وی اظهار داشت: هفت مرکز از بین موسسات زیرمجموعه اداره کل بهزیستی لرستان انتخاب شده […]

به گزارش کودک پرس، سلمان کریمیان  افزود: در این مرکز علاوه بر شناسایی کودکان کار، حمایت‌های مادی و معنوی از این کودکان و خانواده‌های آنان انجام می‌شود تا دیگر شاهد حضور کودکان برای کار بر سر چهارراه ها و خیابان ها نباشیم.

وی اظهار داشت: هفت مرکز از بین موسسات زیرمجموعه اداره کل بهزیستی لرستان انتخاب شده است که وظیفه آنها برقراری ارتباط با خانواده های دارای کودک محروم از تحصیل و پیگیری دلایل آن است.

وی اظهار کرد: سه هزار و ۴۱۱ کودک محروم از تحصیل شناسایی شده است که یکهزار و ۳۱ تن از این افراد در مدارس ثبت نام نکرده بودند.

معاون اجتماعی مدیرکل بهزیستی لرستان افزود: ۹۸۲ کودک ثبت نام کرده اند اما به دلایل مختلف نام آنها در سامانه آموزش و پرورش ثبت نشده بود.

وی با بیان اینکه ۲۴۹ کودک آدرس یا شماره تماس اشتباه داده بودند، گفت: موفق به برقراری تماس با خانواده یک هزار و ۱۳۸ کودک نشدیم و ۱۱ خانواده نیز حاضر به همکاری با بهزیستی نشدند.

کریمیان افزود: این مرحله که ویژه شناسایی کودکان محروم از تحصیل بود اکنون پایان یافته و در انتظار تخصیص اعتبار برای آغاز مرحله اجرایی هستیم.

منبع:خبرگزاری ایلنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین