آغاز سال نو میلادی با ۱۲۰ هزار کودک بی‌خانمان در انگلیس

بیش از ۱۲۰ هزار کودک بی‌خانمان آغاز سال نو میلادی را در اقامتگاه‌های موقت سپری خواهند کرد.

به گزارش کودک پرس،  کودکان بی‌خانمان انگلیسی سال نو میلادی را زیر سقف اقامتگاه‌های موقت جشن می‌گیرند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد بیش از ۱۲۰ هزار کودک بی‌خانمان انگلیسی شب کریسمس را در اقامتگاه‌های موقت به صبح خواهند رساند.

این رقم نسبت به سال گذشته به بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است و بر اساس آمار مراکز دولتی، تعداد کودکانی که آغاز سال نو میلادی را در خوابگاه‌ها و مراکز اقامت موقت به سر خواهند کرد بیش از ۱۲۴ هزار نفر است.

واحد جوامع و مراکز محلی در این رابطه اعلام کرده است که تعداد خانوارهای بی‌خانمان در این کشور ۲۱ هزار و ۴۰۰ رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی نشان می‌دهد.

این آمارها که ۱۰ روز قبل از کریسمس خیلی آرام و بی‌ سر و صدا توسط دولت منتشر شده از سوی سازمان‌های خیره و مراکز حقوق بشر و حقوق کودکان، “تکان دهنده” و “بسیار نگران کننده” توصیف شده است.

این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از آن است که  پدیده بی‌خانمانی در انگلیس به دلیل افزایش اجاره‌بهای مسکن رو به افزایش گذاشته است.

گفته می‌شود شمار افرادی که در خیابان‌های انگلیس زندگی می‌کنند طی دو سال اخیر حدود ۳۰ درصد افزایش ‌یافته و به سطحی «بی‌سابقه» رسیده است.

بر اساس گزارش‌ها، هر شب حدود ۳۵۰۰ نفر در خیابان‌های انگلیس می‌خوابند و کارشناسان درباره «بی‌خانمانی پنهان» نیز در این کشور هشدار داده‌اند که افرادی را شامل می‌شود که محل خواب مناسبی ندارند، از جمله کسانی که در اقامتگاه‌های موقت به سر می‌برند.

تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد ۶۸ هزار و ۵۶۰ خانوار در انگلیس بین جولای و سپتامبر سال گذشته در اقامتگاه‌های موقت زندگی کرده‌اند که بالاترین آمار از زمان آغاز رکود اقتصادی در سال ۲۰۰۸ محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم