نخستین مرکز رفاه کودک و خانواده در جنوب استان تهران افتتاح شد

مرکز رفاه کودک و خانواده شهرری زیر نظر سازمان بهزیستی باهدف ارتقای خدمت‌رسانی به کودکان ۶ تا ۱۲ سال در سومین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.

به گزارش کودک پرس ، افتتاح اولین مرکز رفاه کودک و خانواده با حضور مسئولان سازمان بهزیستی کشور و استان تهران واقع در این مرکز برگزار شد.

افشین مقیسی، مدیرعامل مرکز کودک و خانواده شهرری طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: باهدف خدمت‌رسانی به کودکان سعی شده است در این مرکز بهترین امکانات لازم برای گروه‌های سنی ۶ الی ۱۲ سال ارائه شود.

وی گفت: با توجه به‌ضرورت حضور بانوان در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه و تنها ماندن کودکان مرکزی که بتواند محیطی امن و آرام به‌دوراز معضلات و خطراتی که در تنهایی کودک را تهدید می‌کند نیاز است، امیدوارم این فضا بهترین اوقات را برای کودکان رقم بزند.

 

مدیرعامل مرکز کودک و خانواده شهرری با اشاره به آرامش کودکان عنوان کرد: مادران باید دغدغه حفظ آرامش کودکان را داشته باشند و این مرکز ضمن بالا بردن مهارت‌های ارتباطی کودکان، به آن‌ها خودباوری و انگیزه‌ی لازم را برای حل مشکلات روزمره می‌دهد، در این راستا ایجاد آرامش برای کودک، خانواده و عدم نگرانی از انجام وظایف روزمره را به ارمغان می‌آورد.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به تقارن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و افتتاح اولین مرکز رفاه کودک و خانواده در جنوب استان تهران در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال امید داریم در خصوص رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران گام مؤثری برداشته باشیم.

 

مقیسی در مورد رشد کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی شاهد رشد و شکوفایی کشور هستیم و کودکان آینده‌سازان کشور هستند، باید فعالیت‌های فرهنگی و علمی برای آنان بسیار مطلوب باشد.

وی خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی، رشد فرهنگی و علمی لازمه‌ی شکوفایی کشور است و باید از تمام ظرفیت‌های اجتماعی و توان افراد مؤثر و نخبه در این راستا استفاده شود.

 

مدیرعامل مرکز کودک و خانواده شهرری انجام تکالیف کودکان تحت نظارت مربیان آموزش‌دیده آموزش‌وپرورش، برگزاری کلاس‌های تقویتی، رفع اشکال علمی، کلاس‌های فوق‌برنامه، برگزاری کلاس‌های علمی و فرهنگی، برگزاری دوره‌های تربیت‌بدنی، کلاس‌های بازی و اوقات فراغت و … را ازجمله فعالیت این مرکز برشمرد.

 

 

 

منبع: دانا