۳ هزار نوجوان ورزشکار در دومین مرحله المیپاد ورزش استان تهران شرکت دارند

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از شرکت بیش از ۳ هزار ورزشکار نوجوان و جوان دختر و پسر در دومین مرحله المپیاد ورزش استان تهران خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، علی اصغر زرگر اظهار کرد: دومین دوره المپیاد ورزش استان با رویکرد توجه به مناطق کمتر برخوردار، تقویت و توسعه ورزش در شهرستان ها از ابتدای دهه فجر در سطح استان تهران آغاز و تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در این رویداد ورزشی استعدادهای برتر در رشته های ورزشی شناسایی خواهند شد خاطر نشان کرد: نگاه ویژه ورزش تهران برنامه ریزی و حضور پر شور در رقابت های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی و ۲۰۲۰ لمپیک توکیو ژاپن است.

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما رسیدن به ۳۰ درصد سهمیه حضور ورزشکاران تهرانی در رقابت های بین المللی است، گفت: مسابقات ورزشی آینده سازان می تواند به عیار و تجربه ورزشکاران تهرانی بیفزاید.

زرگر افزود: دومین مرحله المپیاد ورزش تهران در ۲۲ رشته برای پسران و ۲۰ رشته برای دختران در نظر گرفته شده است.
رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه تاکنون مسابقات ۱۸ رشته ورزشی به پایان رسیده است، گفت: دومین مرحله این رویداد ورزشی نیز برترین های چهارگانه گروهی با یکدیگر به رقابت می پردازند و مقام های اول تا چهارم را کسب خواهند کرد.
وی تصریح کرد: دومین مرحله المپیاد ورزش استان تهران در چهار رشته دوچرخه سواری، کونگ فو، والیبال و بدمینتون ادامه خواهد یافت.

زرگر گفت: در حال حاضر ادارات شمال شرق، جنوب غرب، اسلامشهر و شمال غرب در دومین مرحله المپیاد در جایگاه برتر قرار دارند.
به گفته وی، استعدادهای برتر ورزشی این مسابقات در قالب تیم تهران برای آموزش بیشتر به پایگاه قهرمانی و حرفه ای استان در مجموعه ورزشی تختی معرفی خواهند شد.

گفتنی است که مرحله نخست المپیاد ورزش آینده سازان در رده سنی نوجوانان و جوانان دختر و پسر با شرکت بیش از هفت هزار و ۸۰۰ ورزشکار در ۳۴ رشته مردان و ۲۷ رشته زنان در چهار منطقه از جمله حوزه های شهر تهران (شهرری، شمیرانات، شمال غرب، شمال شرق، جنوب غرب و جنوب شرق)، شرق استان( پردیس، رودهن، فیروزکوه، دماوند و آبعلی)، جنوب شرق(ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشوا) و غرب تهران( اسلامشهر، شهریار، رباط کریم، قدس و ملارد) ازنیمه دوم مرداد ماه امسال آغاز و تا پایان آبان ماه امسال ادامه داشت که ادارات شمال شرق، شمال غرب و شهریار توانستند جایگاه اول تا سوم را کسب کنند.

 

 

 

منبع: ایرنا