سازرمان ملل: ائتلاف عربی مسئول کشته شدن کودکان یمن است

سازمان ملل در گزارشی آورده است که ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان مسئول کشته شدن کودکان یمنی و معلول شدن آن‌ها است.

به گزارش کودک پرس، در گزارش محرمانه سازمان ملل برای کمیته کاری ناظر بر اوضاع کودکان در مناطق درگیر سراسر جهان، وضعیت کودکان یمنی در تابستان گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

این گزارش در ۱۹ ژانویه گذشته به شورای امنیت تحویل داده شده است.

در این گزارش همچنین آمده است: ائتلاف متجاوز عربی مسئول کشته شدن ۶۸ کودک و زخمی شدن ۳۶ کودک دیگر در تابستان گذشته در یمن بوده است.

 

طبق این گزارش، روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ حمله هوایی ائتلاف علیه یمن ثبت شده است که برخی از آنها مدارس و خانه ها را مورد هدف قرار داده است.

در همین راستا نماینده صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونسیف) در امور یمن خاطرنشان کرد: یک نسل کامل از کودکان یمنی، جز خشونت شاهد چیزی نبوده‌اند و این موضوع تاثیراتی را بر آن‌ها در طول زندگی‌شان خواهد گذاشت.

از زمان آغاز تجاوز ائتلاف مذکور به یمن در سه سال پیش، سه میلیون کودک در یمن متولد شده‌اند که یک سوم آنها در خارج از بیمارستان‌های یمن به دنیا آمده‌اند زیرا ۵۷ درصد بیمارستان‌های این کشور ویران شده‌اند. این کودکان با سوء تغذیه رو به رو هستند، ۳۰ درصد آن‌ها کمتر از وزن طبیعی هستند و ۱۱.۳ میلیون کودک نیز نیاز مبرمی به کمک‌های بشردوستانه دارند.

 

یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک نیز با کمبود غذا و ۴۰۰ هزار نفر از این کودکان با کمبود غذایی مواجه هستند که جان آن‌ها را در معرض خطر مرگ قرار داده است.