کبدی کار ۱۷ ساله ایلامی به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد

رئیس هیات کبدی استان ایلام گفت: هانیه منصوری نوجوان ۱۷ ساله ایلامی به عنوان جوانترین عضو تیم کبدی به اردوی تیم ملی دعوت شد.

به گزارش کودک پرس ، غلامرضا رئوفی اظهار کرد: خانم منصوری از ورزشکاران توانمند این رشته در پایان مسابقات لیگ برتر برای سومین بار جواز حضور در اردوی تیم ملی را بدست آورد.
وی افزود: اردوی تیم ملی در مجموعه ورزشی مشهد از یازدهم بهمن ماه بمدت ۱۰ روز برای حضور در مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی ۲۰۱۸ برگزار می‌ شود.

رئوفی یادآور شد: تیم کبدی بانوان ایلام با حضور در لیگ برتر و راه یافتن دوباره به مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر امسال نشان داد استعدادهای شایسته ای در این رشته ورزشی دارد.
وی تاکید کرد: با فراهم کردن امکانات و توجه مسئولان این رشته ورزشی تیمی می توان به موفقیت های چشمگیری در بخش ورزش کشور دست پیدا کرد.

ورزش کبدی استان ایلام یکی از ورزش های فعال و مدال آور در بخش بانوان است و ورزشکارانی در این رشته از جمله فاطمه منصوری، فاطمه امیدی، زهرا یوسفی نژاد و هانیه منصوری در اردوی های تیم ملی برای حضور در رقابت های ۲۰۱۸ قهرمانی آسیا حضور داشتند.

تیم لیگ برتری کبدی بانوان ایلام سال گذشته مقام سوم مسابقات قهرمانی لیگ برتر را کسب کرد امسال نیز به دور نهایی مسابقات لیگ برتر صعود کرد، همچنین یک مقام قهرمانی و یک مقام سومی لیگ دسته یک را نیز در کارنامه خود دارد.
استان ایلام دارای ۲۶ هزار و ۹۶۰ نفر ورزشکار سازمان یافته زیر نظر بیش از ۳۰۰ هیات ورزشی فعالیت می کنند و در رشته کبدی ورزشکاران شایسته ای در قالب تیم های منتخب استان در بخش آقایان و خانم ها فعال هستند.

۵۰ ورزشکار کبدی کار سازمان یافته در ۲ بخش آقایان و بانوان در استان ایلام فعالیت دارند.

 

 

منبع: ایرنا