تولیدکتاب دیجیتال و گویا/ توجه به نوقلمان، کودک و نوجوان، ناشران و نهضت ترجمه

امیرسرتیپ گرامی گفت: تولید کتاب گویا، دیجیتال و انواع مختلف کتاب در دستور کار سازمان قرار گرفته است و توجه به کودک و نوجوان، نوقلمان، ناشرین کتاب دفاع مقدس و نهضت ترجمه ۴ هدف اصلی است که دنبال می‌کنیم.

به گزارش کودک پرس ، امیر سرتیپ دوم محمدرضا گرامی ، رئیس سازمان تاریخ وادبیات دفاع مقدس در سخنانی در آیین اختتامیه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس گفت: فصل الخطاب ما در سازمان ادبیات و تاریخ بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس فرمایشات رهبر معظم انقلاب است و ماموریت ما نیز در بنیاد حفظ و نشر آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت است.

 

وی افزود: در سازمان ادبیات دائما چشم انداز اصلی خود را رصد  کرده و توجه به کودک و نوجوان، نوقلمان، ناشرین کتاب دفاع مقدس و نهضت ترجمه ۴ هدف اصلی است که دنبال می کنیم. برای نظارت در حوزه دفاع مقدس دستورالعمل و انواع بازدید‌ها را قرار دادیم که ۳۱ استان کشور را پوشش می‌دهد.

 

امیرگرامی در ادامه توضیح داد: بهره‌گیری از فضای مجازی در ادبیات دفاع مقدس را در دستور کار قرار داده‌ایم و تربیت و آموزش مسئولان و کارشناسان برنامه‌های اجرایی را در نظر داریم تا شرایط راه‌اندازی نشر استانی را با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی فراهم آوریم.

 

رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: تولید کتاب گویا، دیجیتال و انواع مختلف کتاب در دستور کار ما قرار گرفته است که ما باید آن را بروزرسانی کنیم.

 

وی در آخر گفت: سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس خود را در نمایشگاه‌های قرآنی نیز سهیم می‌داند و محصولات دفاع مقدس را در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌کند. حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی در دستور کار ما قرار دارد و حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در همین راستا صورت گرفت.

 

 

منبع: شبستان