درمان سوء تغذیه ۱۱۰۰ کودک البرزی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: یکهزار و ۱۰۰ کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه با اعطای سبد حمایت غذایی کمیته امداد البرز به صورت ۲ ماه یک‌بار درمان شدند.

به گزارش کودک پرس ، محمد محمدی فرد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۶۴۰ میلیون تومان امسال برای درمان سوء تغذیه کودکان زیر شش سال هزینه شده است.
وی با تأکید بر اینکه سبدهای حمایت غذایی، تحت نظر کارشناس علم تغذیه تهیه و توزیع می‌شود ادامه داد: در این مدت چهار سبد کالای ۱۴۰ هزار تومانی جمعاً به ارزش ۵۶۰ هزار تومان به هر کودک خانوارهای مشمول طرح تحویل شده است.

مدیرکل کمیته امداد البرز افزود: برنج، روغن، گوشت قرمز و سفید، لبنیات، حبوبات و ماکارونی اقلام سبد غذایی درمان سوء تغذیه را تشکیل می‌دهند.

وی منبع تأمین بودجه لازم برای اجرای این طرح را اعتبارات دولتی اعلام کرد و گفت: کمیته امداد البرز علاوه بر اعطای سبد حمایت غذایی به کودکان نیازمند مبتلا به سوء تغذیه، همه‌ساله دوره آموزشی تخصصی را با بهر گیری از اساتید شبکه بهداشت و درمان برای مادران این کودکان برگزار می‌کند.

محمدی فرد یادآور شد: خیران می توانند در قالب طرح همسفره از طریق پورتال کمیته امداد به آدرس WWW.EMDAD.IR یا واریز کمک ها به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۳۹۸۸۷ به نام وجوهات امانی کمیته امداد البرز این نهاد را در تامین نیازهای غذایی کودکان نیازمند مبتلا به سوء تغذیه یاری کنند.

 

 

منبع: ایرنا