یک هزار دانش‌آموز خمینی تحت پوشش طرح ماد قرار گرفتند

مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: یک هزار محصل نوجوان در این شهرستان زیر پوشش طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزی ( ماد) قرار گرفتند.

به گزارش کودک پرس ، مهدی محمدی افزود: این طرح با عنوان افزایش مشارکت اجتماعی دانش آموزان و با هدف تقویت توانمندی های دانش آموزان در زمینه همیاری هدفمند، برای پیشگیری از آسیب های مختلف در ۶ مدرسه اجرا شد.
وی اظهارکرد: این طرح به شکل نمونه در شهرستان‌های خمین، اراک و شازند اجرا شد که دانش آموزان با شناسایی راهکارهای لازم برای مقابله با آسیب ها، آشنا می شوند.

مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: طرح ماد با رویکرد تقویت عوامل محافظ و کاهش عوامل خطر محیطی دانش آموزان و حساس سازی آنان در مدارس اجرا می شود و جامعه هدف آن، نوجوانان دختر و پسر ۱۴ساله و پایه هشتم هستند.
محمدی اضافه کرد: مربیان دروس مطالعات اجتماعی در این طرح آموزش های لازم را کسب کرده و آنها را به دانش آموزان منتقل می کنند.

مدیر آموزش و پرورش خمین تقویت توانمندی های دانش آموزان در زمینه شیوه های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد و توسعه ظرفیت های مشارکت دانش آموزان را از اهداف دیگر اجرای این طرح بیان کرد.
محمدی افزود: طرح ماد یا مشارکت های اجتماعی دانش آموزان با همکاری بهزیستی خمین در حال اجرا است.

۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در خمین مشغول به تحصیل هستند.

 

 

 

منبع: ایرنا