اجرای طرح پرورش و ایجاد خلاقیت در کودکان

طرح پرورش و ایجاد خلاقیت در کودکان از سوی موسسه علمی و پژوهشی شعف در بجنورد انجام می‌شود.

به گزارش کودک پرس , مهتاب یزدانی رئیس موسسه علمی پژوهشی شعف در بجنورد اظهارکرد: این موسسه به عنوان اولین مرکز آموزش کارآفرینی استان به کودکان و نوجوانان با اجرای طرح ملی کاشف (کارآفرینان شایسته فردا) در دو رده سنی ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۶ سال، تحت نظر دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: تربیت کودکان و نوجوانان کارآفرین و ایجاد انگیزه برای آنان در حوزه کسب و کار از اهداف این موسسه در استان است.

یزدانی با اشاره به اینکه موسسه علمی پژوهشی شعف در سه بخش خلاقیت، کارآفرینی و ایده پردازی فعالیت می‌کند، افزود: بخش خلاقیت‌کده شعف با هدف پرورش قوه تخیل، هوش و استعداد کودکان در رده سنی پنج تا ۱۰ سال با دوره‌های آموزشی فلسفه کودک، دانشمندان کوچک، بازی‌های جذاب و استراتژیک و دست ورزی در نظر دارد قوه تخیل کودکان را زنده نگه داشته و کودکانی با هوش و سرشار از ایده پرورش دهد.

وی عنوان کرد: در بخش خانه ایده این موسسه نیز برنامه ریزی و مشاوره‌های علمی، تحقیقاتی و هدایت افراد، ایده آن‌ها را به عمل تبدیل کرده و با ارتباط با مراکز علمی و حمایتی داخلی و خارجی سعی در شکوفایی اندیشه‌های خلاق افراد دارد تا به سمت کارآفرینی و ایجاد اشتغال هدایت شوند.

یزدانی یادآورشد: در جامعه امروزه همواره شاهد نقصان آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان آماده برای ورود به عرصه کار و درآمدزایی بوده و همین امر سبب شده تا آمار جوانان تحصیلکرده بیکار افزایش یابد بنابراین تنها راه حل موجود پرورش کودکانی خلاق، ایده پرور، و کارآفرین بوده تا جوانان در زمان فارغ تحصیلی به مانند گذشته در انتظار استخدام‌های دولتی نباشند و خود ایجاد کسب و کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: موسسه علمی و پژوهشی شعف به عنوان یک واحد فناور در پارک علم و فناوری خراسان‌شمالی مستقر است.

منبع:خبرگزاری ایسنا