تاثیر آموزش نماز به کودکان با ارتقای سلامت معنوی‌شان

محمد محمدی از سنین حساس و سرنوشت‌ساز کودکی نسبت به یادگیری سلامت معنوی و راهکارهای آن سخن گفت.

به گزارش کودک پرس ، محمد محمدی در مراسم افتتاح طرح نیک در بین مدیران مهدهای کودک افزود : سنین پیش از دبستان، سنین طلایی جهت فراگیری و آموزش کودکان است و آنچه کودکان در این سن می آموزند در ذهن باقی مانده و همین بر اهمیت آموزش در این دوران می افزاید.

این مقام مسئول تدوین محتوای آموزشی و معرفی شیوه های نوین انتقال زیبایی های نماز به خردسالان توسط صاحب نظران، ارتقاء مشارکت خانواده ها در درونی نمودن ارزش های دینی به ویژه نماز در خردسالان، شناسایی و ایجاد هماهنگی فی مابین نیروهای انسانی متفکر و خلاق بالقوه حوزه کودک ودین را ازجمله اهداف اختصاصی طرح نیک عنوان کرد.

وی افزود: طرح نیک با هدف ایجاد اثری ماندگار در شکل گیری باورها و اعتقادات کودکان سعی در اشاعه فرهنگ نماز می تواند نقش برجسته ای داشته باشد.

محمدی یادآور شد: نماز اصلی ترین و مهم ترین عامل جهت پیوند انسان با خداست واین ارتباط تنها با عبادت خالصانه و بی ریا در مرتبه عالی تحقق می یابد.

وی گفت: اگر فضای فکری جامعه به سمت به پا داشتن نماز پیش برود بی تردید در نسل آینده شاهد شکوفایی زندگی دینی در کودکان خواهیم بود.

وی گفت: با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته ۱۰۰ درصد مهدهای کودک شهری و روستایی استان زنجان تحت پوشش این طرح قرار گرفته و محتوای تدوین شده ستاد اقامه نماز کشور در کلیه مهدهای کودک استان به فرزندان خردسال توسط مربیان آموزش داده خواهد شد .

طرح نیک به صورت کشوری و بطور همزمان در شهرستانهای زنجان – ابهر – خدابنده – طارم برای ۱۶۰ نفر از مدیران و مسئولین فنی مهدهای کودک تحت نظارت استان به مدت ۲ روز برگزار می گردد .

 

 

منبع: ستاد اقامه نماز