برگزاری جشنواره خوارزمی در کهگیلویه و بویراحمد

چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی با محور منابع طبیعی، محیط زیست و آب در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، مرکز کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت: این جشنواره برگزاری جشنواره خوارزمی در استان/ناقص با هدف شناخت و هدایت استعداد‌ دانش آموزان متوسطه اول برگزار می‌شود.
هادی زارع پور در نشست هماهنگی چهارمین دوره جشنواره خوارزمی افزود: رشد و تقویت روحیه کنجکاوی، پرورش خلاقیت و تعمیق روحیه پژوهشگری دانش آموزان از اساسی‌ترین مأموریت‌های آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: این جشنواره نیز بارویکرد علمی و رقابت فناورانه هر ساله در مدارس متوسطه اول اجرا می‌شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان هم گفت:این جشنواره امسال در ۶ محور پژوهش، دست سازه، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی و بازارچه کار و فناوری و با اولویت منابع طبیعی، محیط زیست و آب برگزار می‌شود.

ایوب رضایی افزود:حمایت مالی و معنوی اداره‌ها و سازمان‌های استان از دانش آموزان پژوهشگر می‌تواند زمینه مشارکت حداکثری دانش آموزان در این جشنواره را فراهم کند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان استان در سال گذشته صاحب ۶ مقام برتر کشوری شدند گفت:دانش آموزان فرصت دارند تا نیمه اول بهمن ماه سال جاری طرح‌های خود را به مدارس تحویل دهند.
حمایت از طرح‌های مصرف بهینه برق، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و جنگلی، کمک به مشارکت مردم در طرح جنگل کاری، توسعه صنعت گردشگری و توریسم،جهت دهی پژوهش و تفکر به سمت فناوری و تولید ثروت از مصوبات این نشست بود.

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما