اهدای ۱۰ هزار جلد کتاب به کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری مسابقه کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان مناطق زلزله‌زده استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۰ هزار جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان در این مناطق توزیع شده است.

به گزارش کودک پرس ، پریسا محمدی با بیان اینکه طرح کتابخوانی در مناطق زلزله زده از آذر امسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: این طرح با هدف تقویت روحیه کودکان و نوجوانان مناطق زلزله زده و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی انجام می شود.
به گفته او، کتاب مورد نیاز در این طرح از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می شود و گروه های مردمی فعال حوزه فرهنگ و هنر نیز با حضور در مناطق زلزله زده ضمن برگزاری مسابقه کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان به آنها کتاب قصه هدیه می دهند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه فعالیت های فرهنگی و هنری در مناطق زلزله را منجر به ایجاد فضای شاد در راستای کمک به بازیابی روحیه مردم این مناطق دانست و گفت: این اداره کل تلاش می کند با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این مناطق به تقویت روحی روانی ساکنان کمک کند.

محمدی توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی را یکی از شاخص های مهم فرهنگی دانست و افزود: این موضوع باید در میان کودکان و نوجوانان فرهنگ سازی و نهادینه شود که اکنون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال تحقق این موضوع است.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان نیز که در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن ۶۲۰ تن و مصدومیت ۱۲ هزار و ۳۸۶ نفر شد.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

 

 

منبع: ایرنا