حضور ۲۰۰ نوجوان زنجانی در طرح “مصباح‌الهدی”

سرپرست دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از حضور ۲۰۰ نوجوان زنجانی در طرح “مصباح‌الهدی” خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، حجت‌الاسلام علیرضا بهبودی اظهار کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به منظور ترویج فرهنگ معارف دینی و قرآنی اقدامات متعددی طی سال انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه یکی از طرحهای فاخر قرآنی اجرایی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، “مصباح‌الهدی” است، تصریح کرد: این طرح با هدف تربیت استعدادهای قرآنی اجرا می‌شود.

سرپرست دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه طرح “مصباح‌الهدی” ویژه نوجوانان اجرایی می‌شود، افزود: این طرح به صورت مستمر و در بازه زمانی سه ساله اجرا می‌شود.

بهبودی با اشاره به اینکه امسال نیز طرح “مصباح‌الهدی” با همکاری مؤسسات قرآنی در حال اجرا است، اضافه کرد: امسال در این طرح ۲۰۰ دانش‌آموز حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه طرح “مصباح‌الهدی” ویژه افراد ۱۰ تا ۱۸ سال است، گفت: این طرح ویژه پسران اجرا می‌شود.

سرپرست دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به همکاری ۱۰ مؤسسه در اجرای طرح “مصباح‌الهدی” تصریح کرد: استقبال از اجرای این طرح مطلوب بوده و موارد آموزشی در آن نیز تخصصی است.

بهبودی با بیان اینکه سال آینده آخرین سال اجرای طرح “مصباح‌الهدی” است، افزود: در پایان گواهی مربوط به افراد شرکت کننده ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح “مصباح‌الهدی” تشویق رده سنی جوان به اجرای برنامه‌های قرآنی است، تصریح کرد: نهادینه کردن ارزش‌های دینی و قرآنی از اهداف طرح “مصباح الهدی” است.

سرپرست دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ترویج فعالیت‌های قرآنی و قرار گرفتن جوانان در این مسیر موجب خنثی شدن جنگ نرم دشمنان می‌شود، گفت: از همین رو برای استفاده از این ظرفیت طرح‌های قرآنی متعددی در مناطق محروم زنجان در قالب طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در حال اجرا است.

بهبودی ادامه داد: از چند هفته قبل اجرای برنامه‌های قرآنی در مناطق آسیب‌پذیر با اجرای مستمر محافل انس با قرآن کریم آغاز شده است و به صورت مستمر و با حضور اساتید مجرب این برنامه اجرا می‌شود.

 

 

منبع: فارس