جشنواره بزرگ قرآنی کودک و نوجوان همدان برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان گفت: جشنواره بزرگ قرآنی کودک و نوجوان همدان با حضور ۳۰ هزار کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، حجت الاسلام علی دشتکی از برگزاری جشنواره بزرگ قرآنی کودک و نوجوان همدان خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجرتوسط کمیته قرآن و نهج البلاغه ستاد دهه فجر استان همدان طراحی شده و در سطح روستاها، بخش‌ها، شهرستان‌ها و در نهایت استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقه در بخش‌های نقاشی، خوشنویسی، قرائت، حفظ، تجوید و غیره بوده که گسترده بودن عرصه‌های شرکت در مسابقه، سبب شده است تا تعداد افراد بسیاری برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی و ثبت نام کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم ۳۰ هزار نفر از کودکان و نوجوانان استان همدان در این مسابقه شرکت کنند هرچند اگر امکانات موجود در اداره کل تبلیغات اسلامی بیشتر بود ما می‌توانستیم پذیرای علاقمندان بیشتری در این جشنواره باشیم.

وی درباره مسابقه بزرگ قرآن صاعد نیز عنوان کرد: این مسابقه که قرار است ۱۳ بهمن ماه امسال برگزار شود با ابداع استان همدان و با محوریت معرفی صحیفه سجادیه یادگار ارزشمند امام زین العابدین (علیه‌السلام) طراحی شده است.

 

به گزارش تسنیم، مسابقه بزرگ” قرآن صاعد” در ادامه دو طرح بزرگ “از غدیر تا غدیر” و “اخ القرآن” به ابداع استان همدان  طراحی شده و  با معرفی این طرح در سطح کشوری مورد استقبال استان اصفهان نیز قرار گرفته است.

این مسابقه با محوریت دعای اول تا ۱۱ صحیفه سجادیه و با ترجمه شیخ حسین انصاریان ۱۳ بهمن ماه امسال ساعت ۱۰ در حوزه‌های معرفی شده برای آزمون برگزار می‌شود.علاقمندان به شرکت در این مسابقه بزرگ می‌توانند  تا پایان دی ماه امسال با مراجعه به کانون‌های قرآنی موجود در سطح استان اقدام به ثبت نام کرده  و از جوایز نفیس این مسابقات بهره‌مند شوند.

 

 

منبع: تسنیم