اجرای طرح آموزش ساده ریاضی در مهدهای کودک آذربایجان غربی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: طرح آموزش ساده ریاضی با هدف آموزش این درس به کودکان سه تا ۶ سال همزمان با سراسر کشور در مهدهای آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، سعید فریور افزود: در این طرح، مفاهیم پایه ریاضی با استفاده از بازی، سرگرمی و نمایش خلاق به کودکان آموزش داده می شود.
وی اضافه کرد: در مرحله نخست اجرای طرح آموزش ریاضی به زبان ساده به کودکان، ۵۰ مهدکودک در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی از جمله ارومیه در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: اجرای طرح آموزش ریاضی به زبان ساده فرصتی مناسب برای فراگیری و پرورش خلاقیت در کودکان است و والدین نیز از اجرای آن استقبال کرده اند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از اجرای طرح فرزندپروری در مهدهای کودک اشنویه به عنوان طرح پایلوت خبر داد و گفت: در این طرح که در مهدهای شهری و روستایی به اجرا در می آید، والدین در خصوص چگونگی ارتباط با کودک، شناسایی ویژگی ها و اقتضائات سنی کودک و تعامل با کودک آموزش می بینند.

فریور گفت: در مرحله نخست ۱۱ مهدکودک در شهرستان اشنویه برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده که از این تعداد ۹ مهد شهری و ۲ مهد روستایی است.

حدود ۷۵۰ مهد کودک شهری و روستایی در آذربایجان غربی فعال است که کودکان ۶ ماهه تا ۶ ساله را نگهداری می کنند.

 

 

منبع: ایرنا