رقابت‌های کشتی آزاد روستاییان نوجوان کشور با قهرمانی همدان در سریش آباد به کار خود پایان داد

با قهرمانی تیم همدان و نایب قهرمانی کشتی‌گیران سریش آبادی پرونده این دوره از رقابت‌های کشتی آزاد روستاییان نوجوان سراسر کشور بسته شد.

به گزارش کودک پرس ، رقابت های کشتی آزاد روستاییان نوجوان سراسر کشور با قهرمانی تیم همدان به کار خود در سریش آباد پایان داد.

در این رقابت ها که با حضور ۱۵۰ کشتی گیر از ۱۵ تیم سراسر کشور در سریش آباد به مدت ۲ روز در سالن هزار و ۲۰۰ نفره این شهر برگزار شد کشتی گیران کردستانی در قالب تیم سریش آباد به مقام دوم دست یافتند.

بر اساس این گزارش در این دوره از مسابقات ورزشکاران شرکت کننده در اوزان ۴۵، ۴۸، ۵۱، ۵۵، ۶۱، ۶۵، ۷۱، ۸۰، ۹۲ و ۱۱۰ کیلوگرم به رقابت پرداختند که در پایان محمدحسین نوروزیان، هادی شرفبیانی و امیرحسین هراتی در قالب تیم الف کردستان سه نشان طلای این رقابت ها را از ان خود کردند و امیر حسین دده جانی مدال نقره را بر گردن آویخت.

همچنین در این رقابت ها نیما فیروزی و شایان حسامی نیز در ترکیب تیم اول استان به مدال برنز دست یافتند.

در نتیجه تیمی این رقابت ها همدان با ۸۶ امتیاز و با کسب مدال های امیرحسین عبدی راد، عباس جهانی و مهدی حاجی لویی ۳ نشان طلا، ابوالفضل قراگوزلو، محمدمهدی اصغری، علی اسدی و مهدی خزایی ۴ نشان نقره و امیرمحمد گماریان و فردین طالبی ۲ نشان برنز در جایگاه نخست قرار گرفت و تیم های کردستان الف و اصفهان به ترتیب با ۶۷ و ۶۵ امتیاز عناوین دوم و سوم را از ان خود کردند.

محمدرسول کلهر رئیس دپارتمان فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کشور در جریان برگزاری این رقابت ها و در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه شهر سریش آباد از پتانسیل بالایی برای میزبانی رقابت های کشوری برخوردار است اظهار داشت: میزبانی مناسب و حضور پرشور تماشاگران در ورزشگاه شهر سریش آباد نشان دهنده شور و علاقه مردمان این دیار به رشته ورزشی کشتی و ظرفیت بالای این شهر برای میزبانی رقابت های کشوری است.

وی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه یک هزار و ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در کشور احداث می شود، افزود: با سرمایه گذاری و حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر تا پایان برنامه ششم توسعه یک هزار و ۱۵۰ خانه ورزش روستایی در کشور احداث خواهد شد.

کلهر خاطر نشان کرد: تاکنون حدود ۴۵۰ خانه ورزش روستایی در مناطق مختلف کشور ساخته شده است

به گفته وی ایجاد چنین خانه هایی تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی جوانان در روستاها و کشاندن آنها به انجام فعالیت های ورزشی متناسب خواهد داشت.

وی با اشاره به تدوین اطلس بازی های بومی محلی گفت: این اطلس، یادگاری برای نسل های بعدی و دستورالعملی برای برگزاری مسابقات ملی در کشور خواهد بود

کلهر ادامه داد: ۳۰ بازی بومی و محلی در کشور دارای آیین نامه و قوانین و مقررات است و این بازی ها در صورت شناسایی درست و اختصاص اعتبار مناسب به آن، می توانند فرهنگ کشور را از شبیخون فرهنگی محافظت کنند.

 

 

 

 

منبع: دانا