شهادت ۱۵ کودک فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۷

جنبش بین‌المللی دفاع از کودکان ـ شاخه فلسطین اعلام کرد که ارتش صهیونیستی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) ۱۵ کودک فلسطینی را در نوار غزه، کرانه باختری و قدس به شهادت رسانده است.

به گزارش کودک پرس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش بین المللی دفاع از کودکان شاخه فلسطین در گزارشی آورده است که صهیونیست ها در سال ۲۰۱۷، ۱۵ کودک فلسطینی را در مناطق مختلف فلسطین از جمله کرانه باختری، نوارغزه و قدس به شهادت رسانده اند.

در میان این شهدا، ۱۲ نفر به ضرب گلوله جنگی به شهادت رسیده اند که ۴ نفر در جریان درگیری ها و ۳ نفر در جریان کمین های ارتش صهیونیستی جان خود را از دست داده اند و ۵ نفر هم به ادعای تلاش برای اجرای عملیات مقاومتی با استفاده از سلاح سرد شهید شده اند.

در ادامه این گزارش به شهادت یک کودک فلسطینی در اثر حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شهادت یک کودک دیگر در اثر انفجار شیء مشکوک در نزدیکی شهر طوباس در شمال کرانه باختری و شهادت یک کودک زخمی شده در جریان جنگ سال ۲۰۱۴ ارتش صهیونیستی علیه غزه اشاره شده است.

 

جنبش جهانی دفاع از کودکان همچنین خاطرنشان کرده است که ارتش صهیونیستی در سایه عدم محاکمه و مجازات، به کشتار کودکان ادامه می دهد.

این جنبش جهانی در سال ۱۹۷۹ در ژنو تاسیس شد و به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، یونیسف، سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی سازمان ملل «یونسکو»، سازمان بین المللی کار و شورای اروپا مشاوره می دهد.