بخش کودک کتابخانه عمومی آیسک تحهیز شد

مسئول کتابخانه عمومی شهید علی انصاری شهر آیسک گفت: این کتابخانه با کمبود و فرسودگی منابع کودک مواجه بود که با تدبیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور این بخش به کتاب‌های ارزشمند تجهیز شد.

به گزارش کودک پرس، ملیحه حقیقی اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همواره منابعی را در حوزه‌های مختلف به کتابخانه‌های عمومی تزریق می‌کند که در این راستا بسته‌های جدید کتاب در کتابخانه‌ها تحت عنوان نورسیده شناخته شده و به مراجعین معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: بیست و هشتمین نو رسیده، به بخش کودک کتابخانه آیسک اختصاص یافته است که این بسته نورسیده شامل ۲۹ عنوان کتاب جدید و ارزشمند مختص کودکان است.

مسئول کتابخانه عمومی شهید علی انصاری شهر آیسک افزود: همچنین با حمایت شهروندان و اعضای کتابخانه ۱۰۰ نسخه کتاب اهدایی کودک جمع آوری شده که پس از استعلام و آماده سازی در قفسه‌های کودک کتابخانه قرار می‌گیرند.

 

وی با تقدیر از اهدا کنندگان کتاب ابراز امیدواری کرد، این تدابیر و همت‌ها در عرصه ارزشمند فرهنگی تداوم یافته و بتوانیم رشد فرهنگی را با یاری همدیگر داشته باشیم.

حقیقی اظهار داشت: در همین راستا، کتابخانه شهید علی انصاری می کوشد با فعالیت‌های خود در بخش کودک، کودکان را به مروجان خواندن تبدیل کند و این فعالیت‌ها شامل نشست‌های قصه گویی، نشست‌های کتاب خوان، نمایش خلاق و مسابقه کتاب‌های دست ساز است که در مناسبات مختلف در کتابخانه برگزار می‌شود.