جان باختن ۲۴۷ هزار کودک یمنی بر اثر سوء تغذیه در نتیجه محاصره عربستان

اعضای شورای عالی سیاسی «انصارالله» یمن و تشکل «احزاب اللقاء المشترک» در نشست خبری مشترک درباره جنایات ائتلاف سعودی اعلام کرد که ۲۴۷ هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در یمن جان باخته‌اند.

به گزارش کودک پرس ، شورای عالی سیاسی «انصارالله» یمن و تشکل «احزاب اللقاء المشترک» امروز یکشنبه در بیانیه‎ای مشترک آماری از نتیجه حملات عربستان سعودی به مناطق غیرنظامی در کشورشان اعلام کردند.

بر اساس این بیانیه، ائتلاف سعودی بیش از ۷۵ انبار مواد غذایی را تخریب کرده است و بیش از ۲۴۷ هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در یمن که ناشی از محاصره عربستان بر این کشور است،‌ جان باخته‌اند.

به گزارش المسیره، جنبش انصارالله و تشکل اللقاء المشترک در ادامه نشست خبری امروز خود اعلام کردند که مجموعا ۳۶ هزار نفر نیز در بمباران و حملات ۱۰۰۰ روز گذشته ائتلاف سعودی به یمن کشته و زخمی شدند.

 

در آمار مشترکی که انصارالله و اللقاء المشترک درباره تعداد دقیق تلفات غیرنظامیان یمنی ناشی از حملات بیش از دو سال و نیم ائتلاف سعودی منتشر کردند، آمده است که در بمباران و حملات هوایی ائتلاف، بیش از ۱۴ هزار نفر از جمله ۲۹۵۰ کودک، ۲۰۶۱ زن و ۸۹۹۷ مرد یمنی جان خود را از دست داده‎اند.

بر اساس این گزارش، تعداد زخمی‎ها بیش از ۲۲۱۳۲ نفر است که ۲۷۵۶ از آنها کودک یمنی، ۲۲۰ هزار زن و بیش از ۱۷ هزار مرد هستند.

در این نشست خبری مشترک تاکید شده است که بیش از ۲۲ میلیون یمنی به کمک های انسانی، بیش از ۱۱ میلیون نفر به غذا و بهداشت و حدود هشت میلیون نفر نیز به دیگر کمک های دیگر نیاز دارند و حدود ۳ میلیون کودک یمنی نیز از سوء تغذیه رنج می برند. از این میان ۴۰۰ هزار نفر وضعیت وخیمی دارند و بیش از ۱۶ میلیون یمنی نیز از عدم تامین مواد غذایی رنج می برند.

 

به گزارش شبکه خبری المیادین، در بیانیه آمده است که کشتارها و جنایات ائتلاف سعودی در آینده بی پاسخ نخواهد بود و مرتکبان آن مجازات خواهند شد. انصارالله و اللقاء المشترک تاکید کردند که جنایات ائتلاف سعودی با پشتیبانی آمریکا، اسرائیل و انگلیس صورت می گیرد.

تشکل احزاب اللقاء المشترک در سال ۲۰۰۳ و به عنوان یکی از تشکل های مخالف دولت یمن در دوره علی عبدالله صالح تاسیس شد. احزاب اللقاء المشترک در عملیات انتقال قدرت از علی عبدالله صالح به عبدربه منصور هادی نقش بسزایی ایفا کرده بود.

 

این تشکل شامل احزاب « حزب التجمع الیمنی للإصلاح»، «الحزب الاشتراکی الیمنی»، «حزب الحق»، «التنظیم الوحدوی الشعبی الناصری»، «حزب البعث العربی الاشتراکی القومی»، «التنظیم السبتمبری الدیمقراطی» و «اتحاد القوی الشعبیة الیمنیة» است.

 

 

منبع: فارس