فعالیت ۱۳۰ مهدکودک روستایی در استان همدان

مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان از فعالیت ۱۳۰ مهدکودک روستایی خبر داد و اظهار کرد: سه هزار و ۱۱۵ کودک در این مهدهای کودک در حال آموزش هستند.

به گزارش کودک پرس ، حمیدرضا الوند، مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان گفت: ۳۰۷ مهد کودک تحت نظر این سازمان است که از این تعداد ۱۶۷ مهدکودک شهری و ۱۳۰ مهدکودک روستایی می باشد.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار و ۱۹۱ کودک در مهدهای کودک شهری و روستایی در حال آموزش هستند، افزود: از این میزان ۹ هزار و ۱۸ کودک در مهدکودک‌های شهری و سه هزار و ۱۱۵ کودک نیز در مهدکودک‌های روستایی هستند.

وی در خصوص توزیع غذای گرم در مهدهای کودک زیر پوشش بهزیستی استان، تصریح کرد: ۴۳۰ نفر زیرپوشش طرح غذای گرم با سرانه هر نفر ۲۰ هزار تومان هستند.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان ابراز داشت: این سازمان در نظر دارد تعداد سرانه افرادی که زیر پوشش طرح غذای گرم هستند را به ۴۴۰ نفر با سرانه ۴۰ هزار تومان برساند.

 

 

الوند با بیان اینکه هشت واحد مهدکودک در حاشیه شهر با تسهیلات تسهیلات هشت میلیون تومانی مورد حمایت سازمان قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: همچنین دو واحد مهدکودک روستایی با همین مبلغ جزو اقدامات بهزیستی استان همدان در حمایت از مهدکودک‌هاست.

وی گفت: همچنین برای ۲۰ مهد روستایی نیز ۲ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

 

وی در خصوص هدف اجرایی شدن این برنامه در سطح مهدکودک‌ها، تصریح کرد: هدف این است که با توزیع یک وعده غذای گرم در حاشیه شهر‌ها و روستاها وضعیت تغذیه کودکان بهبود یابد.

 

الوند بیان داشت: در مهدهای کودک زیر نظر این سازمان محورهای اساسی رشد شامل رشد تربیتی و جسمانی، ادراکی و عاطفی، رشد اخلاقی و معنوی، رشد اجتماعی و رشد زیبایی شناختی پیگیری می شوند تا زمینه بستر سازی شخصیت فردی و اجتماعی کودک فراهم شود.

 

 

منبع: شبستان