برگزاری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی در همدان

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از برگزاری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر ۲۱ تا ۲۷ آذر در همدان خبر داد.

به گزارش کودک پرس , علی مرادی نور در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان اظهار داشت: بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۲۱ تا ۲۷ آذر ماه به میزبانی استان همدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های تئاتر از ۱۲ کشور جهان برای شرکت در این دوره از جشنواره حضور پیدا می‌کنند، گفت: این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار شده و از کشورهای مختلف در آن حضور دارند.

مرادی نور با اعلام اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برای برگزاری این دوره از جشنواره یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه داشته است، عنوان کرد: انتظار می‌رود استانداری همدان این مبلغ را تخصیص دهد تا بتوان به خوبی این دوره از جشنواره را برگزار کرد.

معاون استاندار همدان نیز در این جلسه گفت: ساختمان بنیاد نخبگان استان همدان به صورت اجاره بوده و این بنیاد باید ماهانه مبلغ ۱۰ میلیون تومان بابت این مکان به مالک اجاره پرداخت کند.

رضا قیاسی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۰ میلیون تومان اجاره توسط این بنیاد پرداخت شده است، اظهار داشت: در حال حاضر بنیاد نخبگان استان همدان ۳۰۰ میلیون تومان بابت اجاره بدهکار بوده ولی توان پرداخت آن را ندارد.

وی با بیان اینکه مالک، حکم تخلیه ساختمان را گرفته ولی با مماشات هنوز آن را اجرایی نکرده است، گفت: انتظار می‌رود بخشی از بدهی این مالک پرداخت شده و مابقی به سال بعد منتقل شود تا بتوان از تخلیه بنیاد نخبگان جلوگیری کرد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان با اشاره به اینکه ساختمان بنیاد نخبگان استان همدان در بخشی از دانشگاه بوعلی سینا در دست ساخت است، گفت: همدان از معدود استان‌های دارای بنیاد نخبگان است که باید آن را به درستی حفظ کرد.

حمیدرضا متین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز در این جلسه از پرداخت ۱۹۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی بانک‌های استان همدان به واحدهای تولیدی و متقاضیان خبر داد.

منبع:خبرگزاری تسنیم