موقعیت فعلی شما : خانه/استانها/دسته بندی نشده
12856
۰۳ آذر ۱۳۹۵

برف و سرما مدارس برخی استان های کشور را تعطیل کرد

بارش برف، سرما، تندباد و یخبندان معابر، روز چهارشنبه مدارس برخی استان های کشور را به تعطیلی کشاند.

به گزارش کودک پرس , بارش برف پاییزی که از دوشنبه هفته جاری بسیاری از مناطق کشور را در برگرفت، باعث ایجاد کولاک، یخبندان معابر و موج سرمای شدید شد.
در این مدت دمای هوای برخی مناطق در استان های کشور تا 12 درجه زیر صفر هم رسید.
** گیلان
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: به علت بارش برف مدارس ابتدایی، دوره اول و دوم مقطع متوسطه بخش احمدسرگوراب شفت، دیلمان، عمارلو و واحدهای آموزشی عشایری رضوانشهر روز چهارشنبه تعطیل اعلام شد.
مهدی حاجتی افزود: مدارس تمام مقاطع تحصیلی فومن و ماسوله و واحدهای آموزشی ابتدایی رستم آباد، رودبار، منجیل و رشت نیز امروز در نوبت صبح تعطیل است.
مدارس ابتدایی عشایری و شهر رضوانشهر غیر از پره سر و شهرک ماسوله نیز دیروز (سه شنبه) به دلیل بارش برف و سرما در نوبت صبح تعطیل بود.
بیش از 370 هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند.
** مازندران
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: به علت بارش برف که در بعضی مناطق استان ادامه دارد و سرمای هوا، تمام مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی استان امروز تعطیل است.
سید علی قاسمی  افزود: مدارس تمام مقاطع شهرستان های بابل، بابلسر، آمل، سوادکوه، سوادکوه شمالی، فریدونکنار، تمام مقاطع بخش دودانگه ساری، بخش یانسر بهشهر، شهرستان گلوگاه و کلاردشت ، بخش هزارجریب شهرستان نکا، بخش چمستان نور، دوهزار و سه هزار تنکابن و اشکور رامسر و مدارس دوره متوسطه اول شهرستان نور هم امروز تعطیل اعلام شد.
مازندران 520 هزار دانش آموز دارد که در بیش از چهار هزار مدرسه تحصیل می کنند .
استان مازندران 22 شهرستان دارد که بر اساس اعلام آموزش و پرورش تمامی مدارس مقاطع تحصیلی 16 شهرستان امروز تعطیل است .
بارش برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات مازندران از یکشنبه شروع شد و بر اساس اعلام هواشناسی همچنان ادامه دارد.
** تهران
به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهرستان دماوند، به دلیل سرما، یخبندان در نوبت صبح چهارشنبه سوم آذرماه تعطیل است.
** خراسان شمالی
اداره کل آموزش وپروش خراسان شمالی اعلام کرد: برخی مدارس شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین، گرمه، جاجرم، رازوجرگلان و مانه و سلمقان روز چهارشنبه به علت سرمای شدید و یخ زدگی معابر تعطیل است.
در اطلاعیه های این اداره کل آمده است: مدارس شهرستان بجنورد در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی، شهرستان اسفراین درمقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و استثنایی و شهرستان شیروان مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در نوبت صبح و همچنین مدارس ابتدایی شهرستان های گرمه، راز و جرگلان و مانه و سملقان و پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرستان جاجرم در نوبت صبح و عصر چهارشنبه تعطیل است.
** خراسان رضوی
رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: به دلیل سرما، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس ابتدایی مشهد و چند شهرستان و منطقه استان در نوبت صبح چهارشنبه سوم آذر ماه تعطیل است.
محمدرضا فرهادی نیا افزود: مدارس مقطع ابتدایی ششتمد، جوین، جغتای،تربت حیدریه، سبزوار،طرقبه و شاندیز، تبادکان، رضویه، احمدآباد، جلگه رخ، زاوه، کدکن، سرخس، نوخندان، داورزن، میان جلگه، نیشابور، زبرخان و نواحی هفت گانه مشهد امروز تعطیل است.
وی اظهار کرد: همچنین کلیه مدارس استثنایی در تمام مناطق و شهرستانهای مذکور در نوبت صبح سوم آذر ماه تعطیل اعلام شد.
فعالیت آموزشی در دیگر مقاطع تحصیلی در این شهرستانها و سایر شهرستان ها ادامه دارد و در صورت هرگونه تصمیم گیری در خصوص تعطیلی در اخبار بعدی اطلاع رسانی می شود.
استان خراسان رضوی دارای 48 منطقه آموزشی با 12 هزار و 500 مدرسه و یک میلیون و200 هزار دانش آموز است.
** شاهرود
فرماندار شهرستان میامی در استان سمنان گفت: به علت بارش سنگین برف در کالپوش، مدارس تمام مقاطع تحصیلی این بخش روز چهارشنبه تعطیل است.
محمد مهدی کریمی افزود: بارش برف که از روز دوشنبه در این منطقه آغاز شده، همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: تا کنون حدود30 سانتی متر برف در بخش کالپوش باریده و همچنان نیز ادامه دارد.
بخش کالپوش میامی 13 روستا دارد و با استان های خراسان شمالی و گلستان همسایه است.
** ایلام
باد شدید که از ابتدای هفته جاری در استان ایلام شروع به وزیدن کرده از شب گذشته به اوج خود رسید که این وضعیت باعث تعطیلی مدارس ابتدایی استان در نوبت صبح چهارشنبه شد.
مدیریت بحران استان ایلام اعلام کرد به منظور جلوگیری از بروز حوادث برای دانش آموزان، مهدهای کودک ، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی نوبت صبح تمام شهرستان های استان تعطیل است.
این تعطیلی شامل مدارس سایر مقاطع تحصیلی و همچنین نوبت بعد ازظهر نمی شود و دانش آموزان باید در کلاس ها حاضر باشند.
** اردبیل
تمام 10 شهرستان اردبیل شب گذشته را با دمای زیر صفر گذراندند و به خاطر تداوم سرما در برخی شهرستان های استان اردبیل، چهارشنبه مدارس برای سومین روز متوالی تعطیل اعلام شده است.
براساس اعلام هواشناسی اردبیل، صبح چهارشنبه دمای هوای خلخال، سرعین، کوثر و نیر به منفی 12 درجه و نمین به منفی 11 رسید.
دمای هوا در مشگین شهر و اردبیل هشت درجه زیرصفر، گرمی مغان چهار درجه زیر صفر و پارس آباد و بیله سوار مغان هم یک درجه زیرصفر است.
به خاطر تداوم سرمای هوا آموزش وپرورش استان اردبیل روز چهارشنبه مراکز پیش دبستانی اردبیل، سرعین، نمین، نیر و هیر در نوبت صبح و مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی خلخال و کوثر در نوبت صبح را تعطیل اعلام کرد.
هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان اردبیل نیمه ابری در برخی اوقات صاف اما سرما همچنان بر منطقه حاکم است.
بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل این وضعیت تا پایان هفته جاری در منطقه تداوم خواهد یافت.
** قصرشیرین
وقوع تندباد که از سه روز گذشته در غرب استان کرمانشاه آغاز شده و امروز نیز با شدت بیشتر ادامه دارد، باعث تعطیلی مدارس ابتدایی شهرستان گیلانغرب در روز چهارشنبه شد.
فرماندار گیلانغرب گفت: به علت وقوع تندباد، مدارس ابتدایی گیلانغرب و حوزه بخش مرکزی امروز تعطیل شد.
کرم محمدی، همچنین از تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی گیلانغرب به علت واقع شدن در خارج از محدوده شهر و قرار گرفتن در مسیر تندباد خبر داد.
وی بیان کرد: براساس اعلام اداره هواشناسی گیلانغرب، تندباد امروز در این شهرستان به بیشترین سرعت خواهد رسید و اکنون با سرعت 68 کیلومتر بر ساعت درحال وزیدن است.
هشت هزارو 920 دانش آموز در مقاطع مختلف در 216 واحد آموزشی درقالب 487 کلاس درس در گیلانغرب مشغول تحصیل هستند.

منبع:خبرگزاری ایرنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار