12707
۰۲ آبان ۱۳۹۵

تغییرات خلق و خو در مادران باردار

مادران باردار از زمانی که متوجه فرزندی درون شکم خود می شوند احساساتی مثل ترس ،هیجان ،لذت ونگرانی را احساس می کنند.
به گزارش کودک پرس پرس  : مادران باردار از زمانی که متوجه فرزندی درون شکم خود می شوند احساساتی مثل ترس ،هیجان ،لذت ونگرانی را احساس می کنند.
تغییرات خلق و خوی در دوران بارداری
در دوران بارداری،کاملا طبیعی است که حالات غیر قابل پیش بینی داشته باشید.ممکن است یک لحظه بخندید و یک لحظه بعد بدون هیچ دلیل روشنی گریه کنید.احساس تنهایی کنید و به راحتی از همسرتان دلخور و ناراحت شوید.تغییر در سطح هورمون ها ،یکی از دلایل اصلی نوسانات خلق و خوی است. افزایش میزان استروژن و پروژسترون در خون به آماده سازی بدن شما برای بارداری کمک می کند. همچنین می تواند روی خلق و خوی شما تاثیر بگذارد تا شما به راحتی احساس گریه کنید یا به طور ناگهانی غرق هیجان تولد فرزندتان و روبه رو شدن با آن  شوید سپس به طور ناگهانی از حالت خود تعجب کنید.البته تنها دلیل این تغییرات، هورمون ها نیستند، اتفاقاتی که در زندگی شما می افتد می تواند دلیل طبیعی این نوسانات باشد.نگرانی های متداول در دوران بارداری شامل سوالاتی از قبیل

آیا شما یک پدر و مادر خوب خواهید شد؟

فرزندتان چگونه روی ارتباط شما با همسرتان تاثیر می گذارد؟

آیا فرزندتان سالم به دنیا خواهد آمد؟

چگونه می توانید این شرایط را مدیریت مالی کنید؟

آیا بعد از تغییرات دوران بارداری هنوز برای شریک زندگی خود جذاب هستید؟

آیا از عهده زایمان بر می آیید؟

مادران باردار از زمانی که متوجه فرزندی درون شکم خود می شوند احساساتی مثل ترس ،هیجان ،لذت ونگرانی را احساس می کنند.این احساسات مثل پیام های بازرگانی هنگام دیدن یک فیلم یا گوش دادن به یک موسیقی قدیمی به صورت گریه یا خنده برزو می کند که در بارداری کاملا طبیعی است.بسیاری از مادران در دوران بارداری دچار درجاتی از فراموشی نیز می شوند .حالات بسیاری از مادران باردار در سه ماهه دوم قابل کنترل تر می شود.ممکن است دریابید که کنترل بیشتری روی آنچه احساس میکنید دارید و کمترلقب نالان و تحریک پذیر می گیرید. احساس تغییرات خلقی گاه گاهی بعد از پشت سر گذاشتن  نوسانات خلقی عمده سه ماهه اول کاملا طبیعی است.به خصوص با نزدیک شدن به زمان زایمان نیز بیش تر می شود.

در سه ماه سوم به دلیل نزدیک شدن به زمان زایمان احساس سرخوشی و لذت بیش تر و حتی خواب را غیر ممکن می کند.از طرفی ممکن است  به دلیل ترس و نگرانی از زایمان و تحریک پذیری بیش تر باعث رنجور شدن اطرافیان حتی همسر خود می شوید.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار